x-kom hosting

D'link AC750-problem z konfiguracją

y333zux
utworzono
utworzono

Witam,mam niemały problem odnośnie konfiguracji nowego nabytku.Poprzedni router z dnia na dzień po prostu zdechł,i nie miałem innego wyjścia niż zamiana sprzętu na inny.Posiadam internet radiowy z sieci interplus,i niezbyt to wszystko rozumiem bo instrukcje internetowe niezbyt mi tłumaczą wszystko i jest wiele niedomówień,zaczynam podejrzewać ze zakupiłem zły router.Najwazniejsza kwestia, mój internet leci tak ze jest:

->kabel biegnący od radiowki->adapter poe->niebieski kabelek rj45,i tu pytanie,gdzie ja mam podłączyć owy kabelek w routerze skoro w routerze jest jedynie port koloru żółtego a reszta czarna? Podłączałem to wszystko już na różnorodne sposoby i nadal dioda "globusa" nie chce się zapalić.Prosilbym o jakieś rady jak to rozwiązać,czy w ogóle router będzie w stanie funkcjonować w mojej sytuacji.Dzieki z góry za jakiekolwiek wskazówki;) pozdro

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten jeden żółty powinien być podpisany jako WAN, tam podłączasz kabel od adaptera PoE. Musisz zalogować się do tego D-Linka i sprawdzić czy port WAN jest ustawiony na automat. Poza tym, sprawdź czy działa DHCP, ustaw hasło do sieci wifi i zmień hasło logowania do routera na inne. Podłącz się komputerem do tego routera i sprawdź czy działa net.

 

Jeśli nie, to sprawdź czy stary router nie miał statycznych ustawień dla portu WAN lub czy nie było wykorzystane połączenie PPPoE. Jeśli wszystko jest na automat, to zmień w swoim D-Link'u adres MAC na ten sam, co ma stary router.

  • Dziękuję 1
y333zux
komentarz
komentarz (edytowane)

@MasterYoghourt

Hasło oraz nazwę na d-linku zmieniłem,problem natomiast tkwi w tym,jak sprawdzić ustawienia na starym routerze.Nie chce się połączyć z wifi a co za tym idzie nie mogę wejść na stronę konfiguracyjną :( 

PS na zdjęciach obecna konfiguracja D-linka,wszystko jest tak jak powinno? (zmieniłem Mac na ten ze starego routera)

IMG_5676.PNG

IMG_5677.PNG

Edytowane przez y333zux
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Do starego routera podłącz się kablem i wtedy sprawdź.

W konfiguracji D-Linka sprawdź menu status i zobacz czy otrzymał on konfigurację z routera w antenie twojego dostawcy. Możesz odłączyć adapter PoE od zasilania i podpiąć ponownie jak co, router w antenie się przeładuje.

Edytowane przez MasterYoghourt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.