x-kom hosting

Pytanie o PCI i PCI Express

pawel_d
utworzono
utworzono

Czy karta Radeon X600 Pro na PCI Express będzie chodziła na mojej płycie głównej jeśli posiadam tylko PCI? Dałoby się to jakoś zrobić? Jakby co to moja płyta główna to ASRock P4i65g

tazman
komentarz
komentarz

Nie ma takiej możliwości, twoja płyta obsługuje jedynie AGP, PCI Expres tam nie wsadzisz

Podstawka 478 Pentium 4 3.40 GHz 800MHz 1MB Prescott a to max proc

pawel_d
komentarz
komentarz

To, że socket to 478 to ja wiem ;) Dzięki za odpowiedź, będę musiał kupić jakąś kartę bez PCI Express :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A dokładniej rzecz ujmując, najlepiej z AGP 8X. Na to stare PCI nie znajdziesz nic szybkiego...

Kleskus
komentarz
komentarz

Obecnie złącze PCI przeznaczone jest pod np. karte sieciowa, muzyczna itp. poniewaz ma za mała przepustowosc i karty graficzne potrzebuja czegos szybszego, dlatego powstało złącze AGP (accelerated graphic port, jest ono duzo "przepustowniejsze" od pci. Istnieje tez złącze PCI-Express jest to nastepca złacza AGP, jest ono prawie dwukrotnie szybsze od złacza AGP x8, nowe karty graficzne sa produkowane wlasnie pod to złącze, choc mozna spotkac jeszcze dobre karty pod AGP, ale z czasem ich liczba sie zmniejszy az w koncu w ogole nie beda produkowane, tak jak bylo w przypadku zlacza PCI, ktore zostało zastapione złączem AGP. || Twoja płyta głowna ma złącze AGP i mozesz wsadzic do niej karte z takim złączem, karta ze złączem PCI-E nie podejdzie (nawet jej sie nie da wpiac bo ma inna budowe), jesli chcesz karte Radeon X600 PRO do swojej płyty głownej, karte ze złączem AGP, to tutaj zamieszczam linka do karty :

http://allegro.pl/item167906535_sapphire_ati_radeon_x600_.html
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie bierz X600... Nie warto. Był bardzo krótko w ofercie, bo był tak nieudany. Już lepiej X700 Pro, a najlepiej do jakiegoś X800 dołożyć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.