x-kom hosting

Podkręcanie i5 - 2500k

hihohiho
utworzono
utworzono (edytowane)

Jest sens podkręcania go na stockowym chłodzeniu? po 24h pracy osiąga max 58 stopni przy obciążeniu 90-95% Jeżeli nie to jakie chłodzenie wybrać lub do ilu mogę próbować go podkręcić na stockowym chłodzeniu

Procesor: i5 2500k 

Karta graficzna: Gtx 660ti 2gb

Płyta główna: ASRock P67 Pro3 (b3)
ram Corsair 8gb (1333hz)
Dyski: HDD 500gb + SSD 256 Crucial mx100
Zasilacz Corsair CX Series 500W ATX
Obudowa: Zalman Z9

Edytowane przez hihohiho

XBiT
komentarz
komentarz

Mam podobny sprzęt do Twojego (sygnaturka). Z tego co wiem to bezpieczne temperatury dla i5-2500 to tak poniżej 75*C. Na stockowym można próbować, na pewno uzyskasz trochę mocy, ale ogólnie zalecałbym wymianę chłodzenia na coś większego - możesz poszukać używanego SilentiumPC Fortis 1/2 lub nową 3 - ogólnie jest sporo dobrych chłodzeń, zależy od funduszu jaki chcesz przeznaczyć.

 

Ja swój mam na 4,6GHz przy ok. 1,33-1,35V i w grach osiąga ok. 72*C.

 

Na Twoim miejscu rozjerzałbym się za jakimś używanym chłodzeniem bo można wyrwać bardzo tanio, załozył pushpull z 2x Zephyr SilentiumPC i pamiętaj o dobrej wentylacji obudowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.