x-kom hosting

laptop nie widzi wszystkich sieci

ania.s123
utworzono
utworzono (edytowane)

witam, 

mój laptop od czasu aktualizacji do windows 10 nie widzi wszystkich sieci. Na innych urządzeniach dostępnych jest wiele sieci, natomiast laptop albo nie znajduje żadnej sieci albo wyszukuje 2/3. Tych, na których mi najbardziej zależy nie widzi w ogóle. Gdzieś na forum wyczytałam, żeby pobrać program Vistumbler. Sieć, z którą chcę się połączyć to vectra, znaczona w programie jako "dead". Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

pozdrawiam

 

ffffffff.png

Edytowane przez ania.s123

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czy producent twojego laptopa udostępnił sterownik do karty wifi tego laptopa dla Windows 10 ?

Jak nie wiesz, podaj jego dokładny model.

ania.s123
komentarz
komentarz

Model laptopa to hp 15-d042sw

ania.s123
komentarz
komentarz

Zainstalowałam sterowniki oraz ponownie uruchomiałam komputer i niestety nadal bez zmian.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pomiędzy laptopem a tym routerem Vectry jak jest daleko i ile przeszkód się znajduje po drodze ?

ania.s123
komentarz
komentarz

Zauważyłam właśnie, że laptop wyłapuje tylko sieci znajdujące się w bardzo bliskiej odległości. Wyniosłam telefon do drugiego pokoju i laptop od razu zgubił sieć. Router Vectry stoi w pokoju na przeciwko, jakies 5/6 metrow od laptopa. Telefon bez problemu łapie ten sygnał. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czyli przeszkodą jest jedna ściana murowana ? To faktycznie słaby ma sygnał. A jaką masz kartę radiową w tym laptopie, coś sama dokładałaś ?

ania.s123
komentarz
komentarz

Przeszkodą są właściwie 2 ściany, ale każde inne urządzenie łapie z tego samego miejsca sygnał bez najmniejszego problemu. Karta to Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter, nic nie było więcej dokładane 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Dwie murowane ściany potrafią skutecznie tłumić sygnał wifi.

Edytowane przez MasterYoghourt
ania.s123
komentarz
komentarz

no tak tylko każde inne urządzenia (telefony, laptop) z tego samego miejsca łapią sygnał wifi. Po podłączeniu adaptera wifi sytuacja wygląda tak

1.png

2.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Słabsza antena w laptopie nie kwalifikuje się raczej do reklamacji.

  • 2 tygodnie później...
rodiflodor
komentarz
komentarz

Witam, trochę odbiegam od tematu, ale nie widziałam takiego, który zawiera mój problem a ten jest mu chyba najbliżej. Od kilku dni mam problem z połączeniem się z Wi-Fi. Laptop nie chce się łączyć z siecią UPC, z którą wcześniej nie miał żadnych problemów. Próba restartu nie pomogła, cały komputer został przeskanowany w poszukiwaniu wirusów, ale nic nie znalazł. Żadne aktualizacje w tym czasie nie były robione. Po prostu przestał się łączyć. Nie ma za to problemu z połączeniem się z innym Wi-Fi a i inne urządzenia też bez problemu łączą się z UPC. Po przeszukaniu innych podobnych problemów była próba wpisywania adresów IP, gdzieś pisali o wyłączeniu filtracji MAC. Niestety żadne z podanych rozwiązań nie pomogło. Czy macie jakiś pomysł na to, czego można jeszcze spróbować?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.