x-kom hosting

Zestaw do Archicada (rendering) i gier: 3500 - 4200 zł

marcelo
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, 

Chciałbym złożyć komputer w granicach 3500 - 4200 zł tak, aby był zarówno dobry do renderowania (praca w Archicadzie) oraz gier typu Wiedźmin 3. 

Ułożyłem wstępną konfigurację za maksymalną kwotę z mojego budżetu na bazie procesora AMD Ryzen 5. 

Chciałbym, żebyście mi podpowiedzieli czy nie opłaca się poczekać jeszcze trochę czasu, aż procesory Intela 8 generacji trochę stanieją i złożyć kompa na jego bazie. 

Ostatnie pytanie odnośnie karty graficznej. Czy warto dołożyć np. do karty Palit GeForce GTX1060 Super JetStream 6GB DDR5 192bit, czy zakup karty 4GB DDR5 128bit też nie będzie złym wyborem (cenowo prawie 2x tańsza). Proszę o ewentualne argumenty, które potwierdzą, że warto nie żałować pieniędzy oraz ewentualne propozycje kart 4GB DDR5 128bit. 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Konfiguracja 4200zł.PNG

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, marcelo napisał:

Intela 8 generacji trochę stanieją i złożyć kompa na jego bazie

Ceny samych CPU jeśli chodzi o modele z zablokowanymi mnożnikami są OK, kwestia cen płyt głównych, bo tańsze chipsety pojawią się dopiero pod koniec roku/na początku następnego.

 

marcelo
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Youki napisał:

kwestia cen płyt głównych, bo tańsze chipsety pojawią się dopiero pod koniec roku/na początku następnego.

 

Warto więc poczekać do przyszłego roku na tańsze chipsety do Intela czy lepiej złożyć na Ryzenie, którego można jeszcze podkręcić?

Youki
komentarz
komentarz

Zawsze możesz wziąć najtańszą płytę Z370 za około 500 zł.

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.