x-kom hosting

Sterownik ekranu przestał odpowiadać

Martini334
utworzono
utworzono

Witam,

wczoraj podczas gry, nagle wszystko się zwiesiło i wywaliło mnie do pulpitu, a nad paskiem zadań ukazał się taki komunikat: 12312313.png.15a528e5b455d16cf19711b779647e62.png

Próbowałem już wszystkiego ze sterownikami, odinstalowywałem aktualne, instalowałem stare itd... Nic nie pomogło, wciąż wyskakuje ten sam błąd, monitor się na chwile wyłącza, albo cały komputer się zwiesza i trzeba go resetować. Karta graficzna jaką posiadam to Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit.

Czy jest jeszcze jakiś ratunek dla niej, czy raczej już nie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci o 90 MHz i sprawdź czy sterownik wywali.

Jeśli tak to spróbuj jeszcze podnieść minimalnie napięcie na rdzeniu.

 

Martini334
komentarz
komentarz

Obniżyłem taktowanie rdzenia i pamięci w MSI Afterburner, ale cały czas wywalało sterownik. Jak w takim razie podnieść napięcie na rdzeniu, bo w tamtym programie mam nieaktywny "suwak" od tej właśnie opcji?

Youki
komentarz
komentarz

W opcjach musisz tą opcje najpierw odblokować

 

Martini334
komentarz
komentarz (edytowane)

Podniesienie napięcia na rdzeniu nic nie pomogło. Zwiesza się każda gra, pojawia się czarny ekran lub też wyłącza się całkowicie karta. Da się coś jeszcze zrobić?

Edytowane przez Martini334
Youki
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze próbować metody z piekarnikiem.

XBiT
komentarz
komentarz

Dla pewności możesz sprawdzić na innym komputerze tą kartę. Jeżeli podniesienie napięcia wraz z obniżeniem taktowań nie pomogło to zostaje metoda z piekarnikiem albo naprawa w bardziej profesjonalny sposób :D

Martini334
komentarz
komentarz

Dzisiaj spróbuję metody z piekarnikiem, dam znać jak poszło.

Jestem po "kuracji" piekarnikiem. Na razie wszystko chodzi, zobaczymy jak długo. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.