x-kom hosting

Nie mogę zainstalować sterowników grafiki, bo pojawiają się problemy

Patryniu
utworzono
utworzono

Cześć, (windows 10) przed wczoraj zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej, po czym uruchomiłem komputer ponownie. Komputer sam uruchamiał się ponownie chyba 4 razy i za 5 razem wyskoczył błąd i parę opcji takich jak formatowanie, uruchomienie e trybie awaryjnym itd. 

 

Uruchomiłem tryb awaryjny i usunąłem sterownik, który zainstalowałem. Wtedy komputer uruchomił się normalnie, ale w niskiej rozdzielczości ponieważ nie było sterownika. 

 

Jeszcze raz zainstalowałem sterownik i uruchomiłem ponownie, znów ten sam błąd. Po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej komputer nie uruchamiał się. Przeinstalowałem win10 z opcji przu wyskakującym błędzie, wszystkie sterowniki wgrałem i znów to samo!

 

 

Dałem sobie spokój i dziś zainstalowałem Windows 7 z płyty wszystko ok, podstawowe sterowniki od płyty głównej zainstalowałem po czym uruchomiłem komputer ponownie, szzystko ok. Teraz zainstalowałem sterowniki do karty graficznej, uruchomiłem ponownie i znów to samo tym razem, blue screen przy próbie uruchomienia i opcje 

Tryb awaryjny

Tryb awaryjny z obsługą sieci

Tryb awaryjny z wierszem polecenia

 

Czyli to samo jak usunę sterownik graficzny to pewnie się uruchomi.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, czy jest możliwe, że karta graficzna jest uszkodzona?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jaka to karta graficzna? Z jakiego sterownika korzystasz? Najnowszego dostępnego czy jakiegoś starszego?

  • Super 1
Patryniu
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta graficzna: GTX 560 1gb gddr5

Sterownik instalowałem najnowszy ze strony, oraz ten z płyty.

W obu przypadkach nadal występuję błąd.

49 minut temu, FrogsterPL napisał:

Jaka to karta graficzna? Z jakiego sterownika korzystasz? Najnowszego dostępnego czy jakiegoś starszego?

 

EDIT

Karta ASUS

Edytowane przez Patryniu
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy ta karta graficzna w tym komputerze kiedykolwiek działała dobrze? Czy może kupiłeś ją niedawno (albo i cały komputer) i od tego czasu jest problem, żeby coś z tym zrobić? Próbowałeś użyć programu do usuwania pozostałości po starych sterownikach (np. DriverCleaner)?

 

Jeśli przed próbą aktualizacji sterowników było dobrze, kojarzysz jaką wersję miałeś wtedy zainstalowaną? Zajrzyj sobie na C:/NVIDIA (położenie domyślne, jeśli nic nie dłubałeś), czy nie ma tam rozpakowanych plików instalacyjnych dotychczas używanego sterownika - może uda się ponownie zainstalować ten stary. Chyba że usuwałeś folder z plikami instalacyjnymi, ale zerknąć można.

Edytowane przez FrogsterPL
  • Super 1
Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź czy karta w innym PC też nie przyjmuje sterowników.

Jeśli tak to możesz próbować ratować ją tzw metodą w piekarniku.

  • Super 1
Patryniu
komentarz
komentarz
1 minutę temu, FrogsterPL napisał:

Czy ta karta graficzna w tym komputerze kiedykolwiek działała dobrze? Czy może kupiłeś ją niedawno (albo i cały komputer) i od tego czasu jest problem, żeby coś z tym zrobić? Próbowałeś użyć programu do usuwania pozostałości po starych sterownikach (np. DriverCleaner)?

Karta zawsze działała dobrze i nie było z nią nigdy żadnego problemu, posiadam komputer ok. 2 lata

Nie, nie używałem żadnego programu.

 

2 minuty temu, Youki napisał:

Sprawdź czy karta w innym PC też nie przyjmuje sterowników.

Jeśli tak to możesz próbować ratować ją tzw metodą w piekarniku.

Niestety nie mam możliwości podpięcia jej do innego komputera :/

 

Patryniu
komentarz
komentarz

@ref

Problem nadal aktualny ;/

Youki
komentarz
komentarz
Dnia 18.10.2017 o 19:07, Patryniu napisał:

Niestety nie mam możliwości podpięcia jej do innego komputera :/

Koledzy, znajomi, nikt nie ma PC'ta?

Jeśli tak to w ciemno próbuj piekarnika bo wiele do stracenia i tak już nie ma.

 

  • Super 1
Patryniu
komentarz
komentarz
18 godzin temu, Youki napisał:

Koledzy, znajomi, nikt nie ma PC'ta?

Jeśli tak to w ciemno próbuj piekarnika bo wiele do stracenia i tak już nie ma.

 

Możesz wyjaśnić/podać jakieś źródło do sposóbu z piekarnikiem? Pierwszy raz o tym słyszę szczerze

Youki
komentarz
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.