x-kom hosting

Zaszyfrowane pliki

xK2x
utworzono
utworzono

Witam, była pewnie masa tematów tego typu, jednak postanowiłem napisać, aby po prostu się dowiedzieć osobiście. Otóż jak to mamuśka przeglądała na komputerze swój e-mail, w coś weszła i zaszyfrowało pliki. Pytanie jest czy można je jakoś odzyskać? Są teraz w rozszerzeniu .encrypted, a fajnie by było, gdyby się dało, bo mam dużo filmików jak i zdjęć z młodości. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)

xK2x
komentarz
komentarz

Czyli tak zwany 'informatyk', który niby programem chciał mi odszyfrować pliki, to chciał tylko ścisnąć ode mnie pieniądze? Obiło mi się o uszy również, że niby jest możliwość odzyskania ich przez linuxa, ale domyślam się, że to również bujda, nieprawdaż?

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz (edytowane)
Cytuj

niby jest możliwość odzyskania ich przez linuxa, ale domyślam się, że to również bujda, nieprawdaż?

ten informatyk chyba nie ma zielonego pojęcia, jak zaszyfrowane są te pliki.

Rodzaj Systemu (Windows, Linuks) nie ma żadnego wpływu na sposób ich szyfryzacji. Szyfr ma związek tylko z matematyką.

 

Cytuj

który niby programem chciał mi odszyfrować pliki,

Tu akurat informatyk miał częściowo rację, bo istnieją deszyfratory do niektórych wersji tej infekcji.

Ale, z tego, co mi wiadomo, to nie ma deszyfratora do Twojej wersji.

Teoretycznie jest deszyfrator, ale nie mam pojęcia, jak on sprawuje się w rzeczywistości.

"AlphaDecrypter" > https://download.bleepingcomputer.com/demonslay335/AlphaDecrypter.zip

 

Link zapasowy:

http://www.mediafire.com/file/rsy7kyw61y98vrj/AlphaDecrypter.exe

Edytowane przez Twój_Anioł_Stróż
  • Co? 1
xK2x
komentarz
komentarz

W takim razie dziękuję za odpowiedź i temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.