x-kom hosting

Połączenie z urządzeniem za routerem - jak ?

CUEPL
utworzono
utworzono

Witam.
Prosiłbym o pomoc. Sieć wygląda następująco jak na fotkach.
Potrzebuje porady jak mogę dostać się do ustawień tplinka przy założeniu jak na schemacie  (komputer który łączy się z mikrotikiem i mikrotik posredniczny)/

Nie mam problemu z połączeniem się z mikrotikiem albo funboxem. a latanie by cos sprawdzić w tplinku i przepinanie kabli bezposrednio do niego jest męczące.

Aby się połaczyć z tplinkiem gdy ten jest podpięty bezpośrednio do komputera muszę wprowadzić sztywny adres IP 192.168.0.X
loguje się do niego po wpisaniu 192.168.0.100 oczywiście tak to wygląda w bezpośrednim spięciu z pominięciem mikrotika a chciałbym móc zaglądać do tplinka bez przepinania kabli etc.
czy jest na to jakis sposob ?


siec.thumb.png.f68bd65a18f9741d7fdc592fd5736a60.png

Dipsi
komentarz
komentarz
Witam.
Prosiłbym o pomoc. Sieć wygląda następująco jak na fotkach.
Potrzebuje porady jak mogę dostać się do ustawień tplinka przy założeniu jak na schemacie  (komputer który łączy się z mikrotikiem i mikrotik posredniczny)/
Nie mam problemu z połączeniem się z mikrotikiem albo funboxem. a latanie by cos sprawdzić w tplinku i przepinanie kabli bezposrednio do niego jest męczące.

Aby się połaczyć z tplinkiem gdy ten jest podpięty bezpośrednio do komputera muszę wprowadzić sztywny adres IP 192.168.0.X
loguje się do niego po wpisaniu 192.168.0.100 oczywiście tak to wygląda w bezpośrednim spięciu z pominięciem mikrotika a chciałbym móc zaglądać do tplinka bez przepinania kabli etc.
czy jest na to jakis sposob ?


siec.thumb.png.f68bd65a18f9741d7fdc592fd5736a60.png
Jeżeli AP jest podłączony do mikrotika to dostał na nim jakiś adres IP, użyj IP scannera, przeskanuj sieć którą tworzy mikrotik (przy okazji dowiesz sie czy jakiś sąsiad nie podłącza się do twojej sieci), sądze że nie będzie tam dużo adresów, któryś z nich powinien być adresem IP tplinka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Dasz radę spingować adres IP TP-Link będąc podłączonym do routera mikrotik ?

Jeśli nie, to podłącz się bezpośrednio kablem do TP-Link i sprawdź czy w ogóle odpowiada na ping.

 

Zastanawia mnie coś. Czy adres sieci LAN Mikrotika masz ten sam co WAN, czyli 192.168.0.0/24 ?

Jaki jest adres sieci pomiędzy TP-Link a Funbox ?

Edytowane przez MasterYoghourt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.