x-kom hosting

Wentylator nie działa/nie uruchamia sie

Zły
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam problem. Przy starcie komputera w zasilaczu wiatrak działa tak samo w karcie graficznej, Ale mam problem z tym na procesorze bo się nie kręci. Rozkrecalem juz go czyścilem, sprawdziłem kabelek i wejście w płycie głównej i wszystko jest jak należy no ale nie działa. Mam parę pytań:

 

Co się stanie jak nie będzie działał ten wentylator? Bo jak narazie to normalnie działa nie ma zwiechy ani nic. Używałem PC około 5 godzin bez przerwy i nie czuć spalenizny ;p

 

Czy da się jakoś uruchomić wentylator np w BIOS?

 

Co może być przyczyną tego?

 

Dodam że procesor i3

 

Czy ktoś może pomóc?

Edytowane przez Zły

cinomatic
komentarz
komentarz

Jeżeli na procesorze nie działa wentylator to zaprowadzi to do przegrzania procesora.

 

Zapewne komputer działał przez tyle czasu ponieważ nie pracował w jakimś dużym stresie.

Radzę kupić wentylator, chociażby box który kosztuje w granicach 20 zł bo po co ryzykować resetowanie komputera lub spadki prędkości rdzeni.

  • Dziękuję 1
Zły
komentarz
komentarz

 

9 minut temu, cinomatic napisał:

Jeżeli na procesorze nie działa wentylator to zaprowadzi to do przegrzania procesora.

 

Zapewne komputer działał przez tyle czasu ponieważ nie pracował w jakimś dużym stresie.

Radzę kupić wentylator, chociażby box który kosztuje w granicach 20 zł bo po co ryzykować resetowanie komputera lub spadki prędkości rdzeni.

Do poniedziałku przy 5 h dziennie wytrzyma bez uszkodzeń?

cinomatic
komentarz
komentarz

TO zależy co będziesz robił, jakie dokładnie masz chłodzenie (wielkość radiatora) oraz jak wentylowaną masz obudowę skoro ma pracować pasywnie.

 

Na to się składa znacznie więcej rzeczy ;]

  • Dziękuję 1
Zły
komentarz
komentarz

chłodzenie zwykle boxowe wielkość najnormalniejsza. Co do obudowy to wcale się nie nagrzewa, nie ma żadnego punktu który jest cieplejsza od pozostałych części obudowy. Będę grał w Skyrim xD

15 minut temu, cinomatic napisał:

 

cinomatic
komentarz
komentarz

Nie myślałem tutaj że sama obudowa się nagrzewa tylko jej wnętrze. Dlatego pytałem o jej rodzaj i ilość wentylatorów myśląc o obiegu powietrza.

 

Jak komp się wyłączy lub zresetuje to znaczy że procek ma dosyć. 

 

I pamiętaj że bardzo wysokie temperatury procesora wpływają na jego żywotność. (piszę to głównie po to żebyś za kilka miesięcy nie pisał że Ci procesor padł lub też mimo porządnego chłodzenia grzeje się jak piekarnik) - to tak na przyszłość.

  • Dziękuję 1
Zły
komentarz
komentarz

Okey dzięki za odpowiedź

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.