x-kom hosting

Ocena OC - czy wszystko jest w porządku? Dodatkowe pytania.

XBiT
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.

 

Moja konfiguracja:

Intel i5-2500k +Contac 30 (push -> Zephyr 120mm, pull -> Sigma Pro 90mm)

AsRock P67 Pro3

ATI Asus DirectCU R9 270X

8GB RAM Goodram Play 1600Mhz: gy1600d364l9s/4g

120GB SSD Kingstone SV300 oraz HDD 500GB WDBlue 7200RPM

Obudowa Cooler Master - 120mm z przodu, 120mm z boku oraz 120mm z tyłu (Zephyry)

600W OCZ Stealth2Silent

 

Po zabawie doszedłem do takich ustawień oraz napięc/temperatur jak na załączonych zdjęciach - czy po zdjęciach wszystko wygląda w porządku czy gdzieś jest przegięcie?

 

Mój opis:

i5-2500k podkręcony na 4,6GHz, karta graficzna również podkręcona tak jak na zdjęciu. Mam pytanie odnośnie RAM - fabrycznie jest to model: gy1600d364l9s/4g, czyli 1600MHz przy 1,5V oraz CL9  - podniosłem napięcie do 1,515V, 2133MHz oraz CL12 i wydaje się być stabilnie, do tej pory w żadnej grze mnie nie wywaliło, a nie chcę na noc zapuszczać Prime95. I tu pojawia się pytanie: czy jeżeli będzie stabilnie to tak zostawić? Oraz czy lepiej do gier zostawić 2x4GB przy 2133MHz, czy lepiej dać 3x4GB przy 1600MHz (mam jeszcze 4GB Geila, ale po podkręciu za chiny ludowe system nie wstaje). Czytałem, że 1155 bardzo lubi wyższe napięcia i może dać w grach 10-20% wydajności - co jest teoretycznie lepsza opcją?

 

Dzięki z góry za pomoc :)

IMG_0671.JPG

IMG_0672.JPG

IMG_0676.JPG

IMG_0677.JPG

IMG_0678.JPG

IMG_0679.JPG

Youki
komentarz
komentarz

RAM może być, póki co zostaw sobie 8 GB.

XBiT
komentarz
komentarz

Chodzilo mi ze 1155 podobno lubi wyzsze taktowanie pamieci a nie napiecia :)  tak tez zostawie na razie, wydaje mi sie ze nie ma az tylu ,,scinek” ale ciezko stwierdzic. 

 

A inne wartosci napiec/temperatury sa okej?

Youki
komentarz
komentarz

Wiem, domyśliłem się o co Ci chodziło. ;)

Tak, wygląda OK.

 

XBiT
komentarz
komentarz

Dodam, że ta TMPIN3 czasami potrafiła mi dobić do 70*C, ale obecnie komputer stoi w innym miejscu - ma swobodniejszy dostęp powietrza i jest lepiej. Myślałem nad jakimś wentylatorem który  chłodziłby radiatory na płycie głównej ale nie mam pomysłu jak to rozwiązać. 

 

Z doświadczenia jaka powinna być temperatura elementów na płycie?

 

Dzięki wielkie za odpowiedź - takie ustawienia zostawię i będę testować czy jest stabilnie, a 4GB Geila sprzedam i pomyślę nad wymianą karty graficznej w przyszłości. 

 

Nie siedziałem w temacie komputerów jakiś czas, ale doszły mnie słuchy, że NVidia jest lepsza ponieważ nie obciąża procesora jak AMD? Do 500, ewentualnie 600zł można dostać jakąś dużo wydajniejszą kartę? Zauważyłem, że w grach karta zawsze działa na 99-100%, a procesor baaaardzo rzadko ma okolice 80%.

 

Swoją kartę mogę sprzedać myślę, za ok. 300-350zł, a za 450zł można wyrwać GTX770. Czy to deal warty zachodu :)?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.