x-kom hosting

Wake on LAN - pośredniczący telefon z android

luko11
utworzono
utworzono

Witam,

jakiś czas temu korzystałem z pewnej aplikacji (której nazwy niestety nie pamiętam), która umożliwiała przekierowanie magic packet na broadcast.

 

Głównie potrzebuje uruchomić komputer z internetu. Chciałem do tego wykorzystać telefon z androidem (router nie przepuszcza mi pakietu na broadcast z sieci zewnętrznej). Wiem, że kiedyś była aplikacja, która mi umożliwiała takie coś - teraz niestety nie mogę Jej znaleźć. Próbowałem też z serwer SSH na telefonie, lecz bez zrootowanego telefonu nie mogę wysłać magic packet (lub po prostu nie wiem jak).

Mielibyście jakieś pomysły lub kojarzycie aplikacje, która umożliwia zrobienie czegoś takiego? Telefon jest oczywiście w tej samej sieci i byłby dostępny 24/7 także takie rozwiązanie by mi odpowiadało. Z góry dziękuje!

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wątpię czy uda ci się to zrobić poprzez wifi. Komputer musi odebrać Wake on LAN poprzez zwykłą kartę Ethernet.

luko11
komentarz
komentarz

Bardziej chodziło, że telefon pośredniczący jest podpięty do Wi-Fi - natomiast komputer uruchamiany WoL podpięty normalnie kablem.
Tak czy siak znalazłem już rozwiązanie:
 

  1. Serwer apache na telefonie, do którego mogę połączyć się z zewnątrz, a który pozwala następnie wysłać pakiet w sieci lokalnej.
  2. Teamviewer ma funkcje WoL za pośrednictwem innego urządzenia w sieci.

Do zamkniecia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.