x-kom hosting

Do gier poniżej 2000zł

KyloLSM
utworzono
utworzono

Cześć,

Pisałem na Waszym forum w wakacje w poszukiwaniu sprzętu do gier, ale sezon wakacyjny i brak czasu zweryfikował moje plany.
Teraz sezon się skończył i wznowiłem poszukiwania.
Tak jak poprzednio, myślę o komputerze używanym/poleasingowym, który pociągnie najnowsze gry typu Wiedźmin3, Fallout IV, itp.
W oko wpadły mi poniższe pozycje:

Dell T3500

Procesor: Intel Xeon X5550 2667MHz Quad Core
Pamięć RAM: 12GB DDR3
Dysk: 1TB
Obudowa: Tower / Desktop
Karta graficzna:  Karta VGA MSI GTX1050 2GT LP 2GB GDDR5 128bit DVI+HDMI+DP PCIe3.0
System operacyjny:  Windows 10 Home PL
Zasilacz: 500W
Porty Na Płycie: PCI- Express x16, PCie x8, PCI- Express x1, 5x SATA, PCI, PCI-X
Cena    1599zł
______________

Procesor: Intel Core i7-3770s 3.1GHz 8MB Cache up to 3.9GHz - 4 rdzenie
Płyta główna: Intel DQ77MK
Pamięć RAM:  8GB DDR3 (lub 16GB DDR3 za +150zł)  
Dysk twardy: 500GB SATA
Karta graficzna: ZOTAC GT640 2GB 128bit DDR3 Zone Edition
Karta muzyczna: Zintegrowana
Napęd optyczny: Nagrywarka DVD-RW
System operacyjny: Windows 10 Home PL (Professional za +60zł)
Zasilacz:    400W
Cena    1499zł
______________

Dell T3500
Procesor: Intel Xeon X5650 2667MHz  Six Core
Pamięć RAM:    12GB DDR3
Dysk:    240GB SSD
Obudowa:    Tower / Desktop
Karta graficzna:    nVidia Quadro FX580
System operacyjny:    Windows 10 Professional PL
Zasilacz:    500W
Porty Na Płycie: PCI- Express x16, PCie x8, PCI- Express x1, 5x SATA, PCI, PCI-X

Cena    1859zł

 

 

W pierwszej i trzeciej pozycji na pewno plusem jest Dell, który jest solidną firmą, a czytałem, że T3500 jest zdatny do ewentualnej rozbudowy.
W drugiej opcji bardziej mi się podoba procesor (Intel I7 bardziej mi się kojarzy z grami niż Xeon) i możliwość rozbudowania od razu do 16GB za niewielką dopłatą.
Największą niewiadomą są dla mnie karty graficzne.

Myślę, że którą z tych opcji bym nie wybrał, to najnowsze gry powinny mi pójść. Pytanie na którym najlepiej (i mniej więcej na ile FPSów mogę liczyć bez akcji i w akcji?) i który jest najbardziej "przyszłościowy"?
Jak macie jakieś inne ciekawe opcje to chętnie zapoznam się z propozycjami :)

 

lukasin
komentarz
komentarz

Cała ta trójka jest dość mizerna do gier.

 

Jedynka byłaby najwydajniejsza w grach, dwójka z tą grafiką byłaby bardzo słaba, trójka o grach z tą grafiką nawet nie myśli bo nie jest ona do grania przeznaczona.

yarin123123
komentarz
komentarz

https://www.morele.net/inventory/info/5O7HKq/

Coś takiego za 1,7k do gierek będzie pasować

KyloLSM
komentarz
komentarz
2 godziny temu, lukasin napisał:

Cała ta trójka jest dość mizerna do gier.

 

Jedynka byłaby najwydajniejsza w grach, dwójka z tą grafiką byłaby bardzo słaba, trójka o grach z tą grafiką nawet nie myśli bo nie jest ona do grania przeznaczona.

Jestem osobą pracującą, która ma może 10h/tydz czasu na granie albo i mniej ;) mam dosyć długą listę tytułów, nie muszę od razu od Wiedźmaka 3 zaczynać.. tym bardziej, że na moim obecnym kompie jedynie 1 miałem szansę przejść :P
Pozycja numer dwa złożona z nowych części by ponad 3000zł kosztowała, czyli dwa razy więcej niż ten poleasingowy. Procek wygląda nieźle, a RAMu 16GB pewnie też by mi wystarczyło na parę latek. Pytanie, czy płyta nadaje się do ulepszenia w przyszłości i do jakiej grafiki mogę porównać tą, żeby mniej więcej wiedzieć co mi na niej pójdzie. Zasilacz chyba powinien dać radę?

 

2 godziny temu, yarin123123 napisał:

https://www.morele.net/inventory/info/5O7HKq/

Coś takiego za 1,7k do gierek będzie pasować

Znalazłem tą pozycję w polecanych i rozważałem, ale poza grafiką mnie nie bardzo przekonuje.

lukasin
komentarz
komentarz

Ja nie mam nic do poleasingowych komputerów - sam z nich masowo korzystałem prywatnie i w firmach. Potrafi być naprawdę fajny sprzęt za rozsądną kasę.

 

Ale w przypadku gier tej trójki ja po prostu nie widzę za bardzo. Ale patrząc stricte tylko pod gry - zestaw nr 1 wygrywa.

Alternatywnie zestaw nr 2 i zmiana grafiki

KyloLSM
komentarz
komentarz
11 godzin temu, lukasin napisał:

Ja nie mam nic do poleasingowych komputerów - sam z nich masowo korzystałem prywatnie i w firmach. Potrafi być naprawdę fajny sprzęt za rozsądną kasę.

 

Ale w przypadku gier tej trójki ja po prostu nie widzę za bardzo. Ale patrząc stricte tylko pod gry - zestaw nr 1 wygrywa.

Alternatywnie zestaw nr 2 i zmiana grafiki


Widziałem naprawdę fajne, ale za ~3000 co przekracza zdecydowanie mój budżet.

Prawdopodobnie zdecyduję się na taką nówkę albo coś w tym stylu:

Procesor:
Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/
849 zł

Płyta główna:
Gigabyte GA-Z370-HD3 /intel Z370, LGA1151/
530 zł

Pamięć RAM:
Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL17
269 zł

Dysk HDD:
Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm
195 zł

Karta graficzna:
ZOTAC GeForce GTX1050 2GB DDR5 128bit (1455/7000)
499 zł

Zasilacz:
XFX Core TS 450W 120mm Bronze
189 zł

Obudowa:
SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black)
139 zł

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.