x-kom hosting

Upgrade do 1500 zł do ogólnego użytku

eddie12345
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim. Jakiś czas temu, mniej więcej 4-5 lat temu, pisałem post na forum z prośbą o złożenie nowego komputera. Na tamte czasy była to chyba dosyć mocna maszyna, ale wszyscy chyba wiemy, jak dynamicznie się to zmienia. Podaję moje dotychczasowe podzespoły:

procesor: intel core i5 2500k 3,3ghz

płyta główna: asrock p67 pro3 b3

karta graficzna: GeForce GTX570 Twin Frozr

zasilacz: ocz stealthxstream 2 600w

dysk twardy: SEAGATE BARRACUDA 500GB (ST3500413AS)

ram: DDR3 8GB dual 

obudowa: aerocool pgs vs-9 

systemu: Windows 7.

Ostatnio zauważyłem, że komputer strasznie przycina, działa mega wolno, a o uruchomieniu nowych gier mogę tylko pomarzyć. Nie wiem, co jest przyczyną, być może jest to już przestarzały sprzęt. Komputera używam do wszystkiego. Oglądanie filmów, praca, ale także i gry. Chciałbym przywrócić mu dawny blask i jego szybkość jak najmniejszym kosztem. W temacie podałem cenę orientacyjną, ale oczywiście jak nic z tego nie będzie to mogę wyłożyć trochę więcej. Jestem zielony w tych sprawach, więc jeśli czegoś nie podałem, albo coś napisałem źle, to proszę o poprawę. 

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi. 

 

Youki
komentarz
komentarz

Umiesz podkręcać ten procesor?

Pokaż jeszcze temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor oraz pokaż zrzut ekranu z programu HD Tune, zakładka Health.

eddie12345
komentarz
komentarz

Nigdy nie miałem z tym styczności, ale jeśli nie jest to zbyt skomplikowane to może bym sobie z tym poradził. Ewentualnie mogę popytać znajomych, czy zrobią to za mnie. 

Dodaje screeny z programów, o które prosiłeś. 

HD tune.png

HWMonitor1.png

Youki
komentarz
komentarz

Jakie masz chłodzenie na procesorze, BOX?

eddie12345
komentarz
komentarz

Tak.

Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy dokupić cooler, przykładowo Fortis 3, podkręć CPU przynajmniej do 4.5 GHz, GPU zamień na GTX 1060 6 GB  i ewentualnie dokupić SSD i 8 GB RAM na system i programy i będzie OK.

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.