x-kom hosting

Giercownik do 3500

ZjemCiKotka
utworzono
utworzono

Witam,

potrzebuję komputera do gier w kwocie mniej więcej 3500 zł.

 

Procesor:             Intel Core I5 7400 LGA 1151 BOX         

Płyta główna:      Gigabyte B250M-DS3H LGA 1151

Pamięć RAM:      GoodRAM IRDM 8 GB 2400 MHz CL15 White   

Dysk twardy:       Toshiba P300 1 TB 7200 RPM SATA 600

Obudowa:            SilentiumPC Regnum RG4

Zasilacz:              Corsair CX450M

Karta graficzna:   ? 

Jak widać jest to zestaw z podpiętego tematu, problem leży natomiast w GPU gdyż Palit GTX 1060 Dual 6 GB z tego co widzę jest w większości sklepów niedostępny. Zastanawiam się również nad inną pamięcią RAM (wyższe taktowanie) ale nie wiem czy jest sens. W zamyśle będę dokładał drugą kość 8GB ale to myślę dopiero za jakieś pół roku.

Przy okazji, czy jest sens wydawać ponad 1000zł na monitor (24") czy taki za 700zł sobie spokojnie poradzi?

Z góry dziękuję za pomoc ;) .

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, ZjemCiKotka napisał:

Jak widać jest to zestaw z podpiętego tematu, problem l

Te zestawy są już nieaktualne, wkrótce będzie aktualizacja.

4 godziny temu, ZjemCiKotka napisał:

Przy okazji, czy jest sens wydawać ponad 1000zł na monitor (24") czy taki za 700zł sobie spokojnie poradzi?

Zależy o jakie modele konkretne chodzi.

 

Jeśli chodzi o zestaw:

 

Intel I5 8400

Gigabyte Z370 HD3

A-DATA 8 GB 3000 MHz CL16

SilentiumPC Vero L2 500W

Toshiba 1 TB 7200 RPM SATA 600

SilentiumPC Regnum RG4

Palit GTX 1060 6 GB Dual

Razem 3575 zł

 

Zestaw z wydajnym 6 rdzeniowym procesorem, 8 GB wysoko taktowanych pamięci RAM z możliwością rozbudowy oraz HDD o pojemności 1 TB na dane. Zasilacz posiada płaskie okablowanie w oplocie oraz 2 letnią gwarancję door 2 door. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory, filtry przeciw kurzowe oraz piwnice na zasilacz.Wydajny układ graficzny z dość przeciętnym systemem chłodzenia. 

Złożenie zestawu jest za darmo.

 

ZjemCiKotka
komentarz
komentarz (edytowane)

Z mojego pobieżnego research'u wynika, że iiyama G-Master G2530HSU jest jednym z najlepszych przedstawicieli ~700zł, pytanie czy jeśli dołożę te 300-400 zł komfort użytkowania zmieni się diametralnie czy też będzie to ledwo zauważalne, nierównomierność podświetlenia itp mi nie przeszkadza, pytanie jak z tymi powidokami. Czy to faktycznie jest aż tak widoczne?

Ponadto, co do procesora, zastanawiam się nad wersją 4-rdzeniową, raz że cena, dwa martwi mnie wykorzystanie wszytkich rdzeni w grach, trzy "produkt chwilowo niedostępny".

 

P.S. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czym różnią się te 2 karty:

Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB

Palit GeForce GTX 1060 JetStream

Czy to kwestia podświetlenia i delikatnej (?) szerokości i głębokości?

 

Nie wiem jaka panuje polityka na portalu odnośnie linków do sklepów innych niż partnerski, w razie czego poproszę o usunięcie linków.

Edytowane przez ZjemCiKotka
Youki
komentarz
komentarz
35 minut temu, ZjemCiKotka napisał:

Czy to faktycznie jest aż tak widoczne?

Zależy od modelu i użytkownika ;)

36 minut temu, ZjemCiKotka napisał:

Ponadto, co do procesora, zastanawiam się nad wersją 4-rdzeniową,

I5 7400 nie jest kompatybilny z tym zestawem, który podałem, a to co Ty podałeś na tej platformie nie opłaca się już kompletnie brać. Jeśli szukasz tańszego procesora to za 530 zł masz 4 rdzeniowego I3 8100.

 

JetStream jest chłodniejszy i cichszy podczas obciążenia.

 

  • Dziękuję 1
ZjemCiKotka
komentarz
komentarz (edytowane)

To już nie tyle nawet kwestia funduszy, a dostępności. Chcę złożyć całość w x-komie i to do końca tygodnia, ale z racji tego że lubię strategie i inne gry mocno obciążające procesor to najwyżej kupię go osobno.

Ewentualnie oświeć mnie proszę na co muszę zwracać uwagę względem kompatybilności, żebym mógł sobie poszukać czegoś innego.

 

Dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez ZjemCiKotka
Shirai
komentarz
komentarz

Youki też za niedługo będę zmieniał cpu/ram/mobo.

Czy płyty z innymi chipsetami też będą obsługiwać taktowania pamięci powyżej 3000 Mhz? Czy jest to tylko zarezerwowane dla chipsetu "Z". Nie będę brał raczej zestawu pod oc, gdyż do większy koszt dla mnie a zależałoby mi na wysoko taktowanych pamięciach. Ale jeżeli jest to zarezerwowane dla Chipsetu "Z" to już lepiej poczekać chyba na procka z K skoro na mobo wydaję i tak tyle kasy. 

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Shirai napisał:

Czy płyty z innymi chipsetami też będą obsługiwać taktowania pamięci powyżej 3000 Mhz?

Tańsze chipsety będą obsługiwały max 2666 MHz.

 

Shirai
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź i sorki, że wryłem się w temat.

Także chcąc wziąć wysoko taktowane pamięci to warto dopłacić parę stów do proca

skoro i tak wydaje się takie pieniądze na płytę. Ciekawe czy na mojej fera 2 uda się zrobić chodź delikatne OC

czy cooler też będzie trzeba zmienić.

Youki
komentarz
komentarz
Teraz, Shirai napisał:

Także chcąc wziąć wysoko taktowane pamięci to warto dopłacić parę stów do proca

Do procesora? CPU nie ma znaczenia, tylko chipset płyty, a obecnie tylko Z370 jest dostępny.

 

Shirai
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiem chodziło mi o to, że jak chcę wziąć wyżej taktowane pamięci to muszę wziąć płyte na chipsecie "Z" a to jest większy wydatek niż na inny socket i grzech nie dopłacić do procka z odblokowanym mnożnikiem i nie pokusić się o OC skoro płyta to umożliwia.

Edytowane przez Shirai
Youki
komentarz
komentarz

OBecnie i tak nie ma innych chipsetów dostępnych pod Coffe Lake ;)

 

Shirai
komentarz
komentarz

Wiem tak samo jak procków z dopiskiem "k". Chciałem poczekać na inne chipsety z nadzieją, że będą obsługiwać taktowanie pamięci 3000+ Mhz (z benchmarkow można wywnioskować, że i5 8400 lubi szybsze pamięci i w niektórych tytułach przyrost według mnie jest duży). Jednak teraz skoro i tak jestem zmuszony do zakupu płyty z takim ani innym chipsetem to czekam aż pojawią się odblokowane i5. Różnica miedzy 8400 a 8600k będzie pewno koło 400 zł, także mając płytę umożliwiającą OC głupio nie dopłacić jak już się i tak wydaje takie pieniądze.

Dzięki za odpowiedzi i sorry za off top ;d

Youki
komentarz
komentarz

Za drogo, wydajność praktycznie ta sama a dopłacasz 100 zł. Nadawać się będzie.

ZjemCiKotka
komentarz
komentarz (edytowane)

A gdybym się dodatkowo zdecydował na 8600K to zasilacz jeszcze wytrzyma?

 

Cytuj

Za drogo, wydajność praktycznie ta sama a dopłacasz 100 zł. Nadawać się będzie.

Haha, a w x-kom na odwrót, oszczędzam 10 zł :D

Edytowane przez ZjemCiKotka
Youki
komentarz
komentarz

To kup karte osobno.

Pod 8600K do sensownego OC przydałaby się lepsza płyta główna oraz trzeba dokupić chłodzenie. W standardzie żadnego nie ma.

ZjemCiKotka
komentarz
komentarz

O chłodzeniu sobie przeczytałem, ale jak płytę też musiałbym zmieniać to już za wysoki budżet trochę.

Youki
komentarz
komentarz

Trzeba by dorzucić przynajmniej te 100-150 zł do płyty dodatkow

bosinski6
komentarz
komentarz

@Youki A zestaw w cenie 3800-4200 jakiś polecisz?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

To samo tylko z dopłatą do GTX 1080

bosinski6
komentarz
komentarz
To samo tylko z dopłatą do GTX 1080
A dałbyś podesłać link do koszyka

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

Nie mam konta, nie zapisze Ci koszyka.

Wszystkie podzespoły, linki zostały podane.

 

bosinski6
komentarz
komentarz

A na morele

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.