x-kom hosting

Komputer się resetuje podczas gier - wina zasilacza (?)

ReeaaC
utworzono
utworzono

Witam!

Zakupiłem ostatnio nową gre (Playerunknown's Battlegrounds) i w ciągu 2 godzin grania, komputer zresetował się już 5 razy. Podczas tego resetu przestają świecić światła z dysku twardego i karty graficznej ( mam okno w obudowie ) dlatego moje podejrzenie trafia na zasilacz. Wie ktoś może jak temu zaradzić?

 

 

Sprzęcior:

Bez tytułu.png

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Żeby mieć pewność, czy to wina zasilacza, musiałbyś go podmienić na inny (też markowy i o odpowiedniej mocy).

 

Temperatury są w porządku?

ReeaaC
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperatury sprawdzone, wszystko ok.

Znalazłem w domu zasilacz MODECOM FEEL 350W 120mm. Czy podpięcie go pomoże mi jakoś, czy to nie ma sensu?

Edytowane przez ReeaaC
Youki
komentarz
komentarz

Nie ma sensu.

Znajomi, koledzy, teściowa, nikt nie ma możliwości użyczyć Ci zasilacz?

 

ReeaaC
komentarz
komentarz (edytowane)

Będę musiał popytać. 

Przetestowałem własnie programem OCCT - Power Supply i po 10 sekundach testu komputer znowu sie zresetował.

Teraz mam pytanie, za słaby czy może zepsuty. Jak szukać to mocniejszego, czy na gwarancje dać obecny?

 

Edytowane przez ReeaaC
Youki
komentarz
komentarz

Gwarancje masz na zasilacz?

ReeaaC
komentarz
komentarz

Mam.

Youki
komentarz
komentarz

Raczej trzeba będzie skorzystać,

ReeaaC
komentarz
komentarz

Ok, dzieki wielkie za pomoc :).

ReeaaC
komentarz
komentarz

Ostatnie pytanko,

Musze wysłać obecny zasilacz na gwarancje i czy podpięcie MODECOM FEEL 350W może coś zepsuć? Nie chce zostawać bez komputera, a to pewnie krótko nie potrwa. Oczywiście gry odsunę sobie na bok, komputer bedzie mi potrzebny to przeglądania internetu itp.

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Do tej konfiguracji nie ryzykowałbym pakowania tego Feela. Jeśli koniecznie potrzebujesz mieć dostęp do komputera, to już lepiej za 20-40 złotych kupić używanego Fortrona lub Chiefteca z gwarancją rozruchową.

 

Jeśli to nie wchodzi w grę, to jedyne co mi przychodzi na myśl to wyjęcie z komputera GeForce'a i odpalenie sprzętu z Modecomem, ale kartą zintegrowaną, żeby jak najbardziej ograniczyć pobór prądu. Ale to na własną odpowiedzialność, Modecomy Feel to bardzo słaby sprzęt i ryzykujesz permanentnym uszkodzeniem komputera. Ja sobie nie dam ręki uciąć, że będzie to poprawnie działać.

Edytowane przez FrogsterPL
ReeaaC
komentarz
komentarz

Okej. Dzięki wielkie za pomoc. Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.