x-kom hosting

Prędkość łącza sieciowego PC na kablu a telefon

maateoo18
utworzono
utworzono

Cześć,

Przyspieszyłem własnie z łączem Internetowym w domu. Niby wszystko działa, ale jakie było moje zdziwienie w chwili gdy telefon na speedteście pokazuje znacznie większe prędkości niż komputer. Pogrzebałem w ustawieniach Routera i oto co zobaczyłem (załącznik).

Komputer jest podłączony po kablu, który sam zaciskałem. Telefon po wifi ac. Jak myślicie dlaczego komputer łączy się tylko do prędkości 100Mbps? Da się to jakoś ustawić? Jeśli mam rozprowadzone w domu kable to chyba bez sensu, żebym kupował do komputera kartę sieciową pod PCI-e, albo USB bo trudno mi uwierzyć, że sprzętowo takie rozwiązanie jest szybsze. 
Karta sieciowa zintegrowana z płytą Gigabyte b-75-d3v. Z tego co się doczytałem karta sieciowa Atheros. Sterowniki próbowałem aktualizować ale nic to nie zmieniło. 

Dostawca internetu UPC. Prędkość 250Mbps. Speedtest na telefonie pokazuje 244 Mbps. Na komputerze 98 Mbps. Długość kabla ok 12 m. 

Capture.JPG

RaneMoro11
komentarz
komentarz

W ustawieniach karty sieciowej ustaw (jeżeli masz) 1.0 Gbps (Full Duplex)

maateoo18
komentarz
komentarz

Mam. Tak tez ustawiłem, wyłączyłem już oszczędzanie energii i dalej jest to samo. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Podłączony jesteś do jakiego routera, podaj markę i model ?

Czy kabel jest kategorii '5e' lub wyższej ?

Według jakiego schematu zaciskałeś wtyki ?

Jaka jest całkowita długość kabla ?

Czy jest on w dobrym stanie, czy jest już wyświechtany ?

Edytowane przez MasterYoghourt
maateoo18
komentarz
komentarz

Router Compal CH7465LG-LC
Kategoria 5e nieekranowany U/UTP

Zaciskałem T568B
Całkowita długość ok 12 m +- 1m.
Kabel jest w stanie niemal idealnym. Położony w przygotowanym przepuście i nie ruszany od tamtej pory. Było to jakieś 4 lata temu. NIkt po nim nie chodzi, nic po nim nie jeździ. Schowany w listwie. 

 

Włożyłem też kartę sieciową pod PCI-E 1x. Sytuacja dokładnie taka sama. 

Jakieś pomysły?

RaneMoro11
komentarz
komentarz

Poruszaj trochę kablem, tak samo miałem, zamiast 50 miałem tylko 10 ;p 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Weź jakiś zwykły, firmowy patchcord i podłącz nim kompa do routera. Wtedy przekonasz się czy to wina kabla. 

 

image.jpeg.ea8d1fa6a8944ac466e6b8d1156ee30f.jpeg

maateoo18
komentarz
komentarz

Tak, okazało się, że to wina kabla. Wymieniłem na cat. 6. Teraz leci pełną prędkością. Dzięki za pomoc. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.