x-kom hosting

Czy kompatybilność z bluetooth 4.0 jest równoznaczna z BLE (Bluetooth Low Energy)?

Bill_Hodges
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

 

szukam androidowego tableta dla dziecka pod choinkę. Wiele zabawek wymaga BLE (Bluetooth Low Energy), na przykład Lego WeDo 2.0 czy Clementoni Cyber Robot. Tu pojawia się problem bo na wszystkich stronach sklepów i stronach dotyczących urządzeń przenośnych jest tylko informacja o wersji bluetootha (np. 4.0). Nigdzie nie ma informacji o BLE. Tymczasem jeśli dobrze rozumiem opis standardu 4.0 z wikipedii to BLE jest częścią 4.0 więc nie musi koniecznie występować. Najczęstsza wygooglana porada to aby pobrać apkę do sprawdzenia czy urządzenie jest kompatybilne z BLE. Muszę to jednak wiedzieć przed zakupem. Czy ktoś jest w stanie podzielić się wiedzą i informacjami na ten temat?

 

Pozdrawiam

  • 1 miesiąc później...

Bill_Hodges
komentarz
komentarz
Dnia 16.10.2017 o 18:20, Bill_Hodges napisał:

Dzień dobry,

 

szukam androidowego tableta dla dziecka pod choinkę. Wiele zabawek wymaga BLE (Bluetooth Low Energy), na przykład Lego WeDo 2.0 czy Clementoni Cyber Robot. Tu pojawia się problem bo na wszystkich stronach sklepów i stronach dotyczących urządzeń przenośnych jest tylko informacja o wersji bluetootha (np. 4.0). Nigdzie nie ma informacji o BLE. Tymczasem jeśli dobrze rozumiem opis standardu 4.0 z wikipedii to BLE jest częścią 4.0 więc nie musi koniecznie występować. Najczęstsza wygooglana porada to aby pobrać apkę do sprawdzenia czy urządzenie jest kompatybilne z BLE. Muszę to jednak wiedzieć przed zakupem. Czy ktoś jest w stanie podzielić się wiedzą i informacjami na ten temat?

 

Pozdrawiam

 

Brak wsparcia ze strony forum ale mimo to napiszę jak sprawa się zakończyła. Może komuś kiedyś to się przyda w przyszłości.

 

Ze strony sprzedawców w sieciowych sklepach z elektroniką też nie dowiedziałem się zbyt wiele. Ostatecznie znalazłem model który mi odpowiada i zainstalowałem w sklepie darmową aplikację BLE checker. Pokazała ona że wybrany tablet wspiera BLE. Moim zdaniem nie ma innej metody sprawdzenia. Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.