x-kom hosting

Nowy laptop wysokie użycie dysku

dawid645312
utworzono
utworzono

Witam!

Wczoraj kupiłem laptop lenovo legion y520

Miał zainstalowany system Windows 10 home, zrobiłem wszystkie aktualizacje zainstalowałem ets2 na steam wszystko było pięknie przez kilka godzin w grze, sam laptop już od startu się dziwnie zachowywał, więc wchodzę w menadżer urządzeń a tam 100% użycia dysku i wszystko nagle się bardzo zacina laptop nie mógł się sam wyłączyć ani sam włączyć, wyskakiwalo coś w stylu disk repairing dalej nie pamiętam i to chwilę trwało i się jakoś włączał próbowałem wszystkiego i nic nie pomagało, zrobiłem formata na ten sam system oryginalny bo taki posiadam, i problem nadal występował zrobiłem wszystkie aktualizacje wyłączyłem Windows update oraz Windows serach, i użycie dysku teraz na pulpicie bez żadnych programów od 0 do 20% ale np podczas pobierania gier mmorpg np Star wars oraz podczas jej instalowania użycie dysku jest 99/100% czy to normalne że dysk podczas pobierania lub instalowania gry ma 100% zużycia?

 

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Jaki proces najbardziej obciąża Ci wtedy dysk?
Pokaż zrzut ekranu z programu HD Tune, zakładka Health.

Laptop kupiłeś nowy, outlet czy używany?

dawid645312
komentarz
komentarz

Nowy

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Najbardziej obciąża dysk instalka gry np

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Za chwilę wstawię

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz
25 minut temu, dawid645312 napisał:

dysk instalka gry np

To akurat oczywiste, szczególnie jak masz HDD, które montowane w laptopach są strasznie wolne.

 

dawid645312
komentarz
komentarz (edytowane)

To są screeny z zakładki health z hdtune zrobiłem error scan i wszystkie pola były na zielono proszę o odpowiedź czy z dyskiem jest wszystko w porządku bo do 21 mam dziś tylko możliwość oddania laptopa. I z góry dziękuję za pomoc to jedyne forum na którym dostaje odpowiedzi szacunek :)

 

76306857241512591040.png

Edytowane przez dawid645312
Youki
komentarz
komentarz

Dysk jest OK.

 

dawid645312
komentarz
komentarz

a te zółte komunikaty?

Youki
komentarz
komentarz

Tym się nie przejmuj. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.