x-kom hosting

Problem z .NET Framework 4.5

Painmaster
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z ww. usługą.

Chciałem zainstalować Autocad Civil 3D 2015 jednak podczas instalacji wyskakuje błąd mówiący o tym, że na komputerze nie jest zainstalowany .NET Framework 4.5.

W rzeczywistości jest on zainstalowany tylko instalator CADa tego nie widzi (?). Dziwne jest to tym bardziej, że kilka miesięcy temu na tym samym komputerze pracowałem w AutoCAD MEchanical 2017 i nie było problemu. 

Pierwszą rzeczą jaką chciałem zrobić to zainstalować tego Frameworka, bo myślałem, że rzeczywiście go nie mam. Pobrałem plik ze strony windowsa, i instalacja została przerwana z powodem mówiącym o tym, iż Framework jest zainstalowany.

Chciałem więc go odinstalować i zainstalować ponownie, jednak ani w CCleanerze ani w aplikacjach windowsa Frameworka nie widać i nie mogłem tego zrobić, udało mi się znaleźć NET clean up tool i NET Repair tool jednak żadna z tych aplikacji nie pomogła.

Skorzystałem też z rad zawartych tutaj i nie pomogły https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-winapps/how-to-uninstall-net-frameworkall-from-windows-8/26dd9119-9fd9-4118-a3a5-ae68851314a7?auth=1

W CCleanerze podczas skanowania rejestru pojawiają się jakieś błędy związane z Frameworkiem, może one jakoś nakierują kogoś na rozwiązanie problemu(rzecz jasna naprawiałem je za pomocą CCleanera, jednak po naprawie i ponownym skanowaniu wyskakują na nowo.

Myślałem, żeby po prostu usunąć ręcznie cały folder Microsoft .NET ale to pewnie niezbyt mądry pomysł :D

Chciałbym uniknąć formatu, bo potrzebowałbym skopiować gdzieś masę danych a nie mam obecnie takiej możliwości.

123.png

Edytowane przez Painmaster

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wygląda jakbyś pousuwał jakieś pliki z wersji Framework 1.0, być może były one potrzebne ? Jak teraz reinstalujesz .NET Framework 1.0 w Windows 8 ?

 

Poproś kogoś by ci udostępnił te brakujące pliki ze ścieżki podanej w CCleaner. Gwarancji nie masz, że to ruszy, bo możesz mieć jeszcze bardziej nawalone.

 

Albo wyszukaj brakujących plików tutaj i wrzuć je do folderu z którego zniknęły. Ścieżkę do katalogu masz podaną na zrzucie ekranu. http://www.dlldownloader.com/iehost-dll/

Edytowane przez MasterYoghourt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.