x-kom hosting

Podczas gry na ultra w GTA V, czy FIFA, co jakiś czas PC się przycina

Take_Care
utworzono
utworzono (edytowane)

Czołem! Już jakieś 3/4 miesiące temu zakupiłem PC, lecz dopiero teraz problem stał się zauważalny.. przy graniu na ultra GTA V czy FIFA widzę że co jakiś czas komputer się przycina no i chyba zauważyłem przyczynę..

 

154cebed3ef4.png

 

Jak widać system widzi normalnie 8GB lecz tylko 4 jest w użytku (tak 2x 4GB)

Najciekawsze jest to, że jak zmienię miejscami kości, poprzestawiam je w slotach to już kompletnie PC się nie włącza. Do tego dochodzą diody led na płycie od: GPU, CPU i czasami RAM. Na tą chwilę, tak jak teraz kości są włożone jest jak na załączonym obrazku wyżej. 8GB lecz tylko 4 w użytku + dioda od GPU. Pisałem już na jednym forum ale tam stanowczo mówią że albo ram, albo płyta do wymiany lecz znajomy wspominał coś, że może coś źle w BIOS jest ustawione. Wolę się poradzić jeszcze kilku osób, póki zostanę bez PC na dłuższy czas.. Liczę na pomoc :) 

 

@ zapomniałem dodać

AMD Ryzen 6

GTX 1060 Dual Palit

MSI B350 PC MATE

Corsair 8GB 2x4 3000MHz

SilentiumPC Vero L2 500W

 

Tutaj przy włączonej FIFA18

 

4e4a71370f2f.png

Edytowane przez Take_Care

Youki
komentarz
komentarz

System w wersji 64 bitowej zainstalowałeś?

W msconfig przy ustawieniu pamięci nic nie zmieniałeś?
BIOS aktualny?

Take_Care
komentarz
komentarz (edytowane)

System jest 64 bitowy, w msc nic nie zmieniałem a bios właśnie wszystko aktualizowałem i nic nie pomogło.. w Menadżer Zadań normalnie widzi 8 GB ale 4 jest tylko w użytku, lecz widzę że 4GB pamięci jest zarezerwowana - w jaki sposób i przez co?

 

2d19c201a568.png

 

fc8a23571787.png

Edytowane przez Take_Care
Youki
komentarz
komentarz

 Ustaw w msc na sztywno 8 GB, restart i sprawdź czy jest poprawa.

 

Take_Care
komentarz
komentarz

Niestety ustawiam i po restarcie jak znowu wejdę to zmienia się na 0

Youki
komentarz
komentarz

System masz oryginalny?

Take_Care
komentarz
komentarz

Tak :) kupowałem specjalnie do zestawu :)

WIN 10 64b

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.