x-kom hosting

Monitor do gier 60-75Hz zakrzywiony [1100zl]

OskarOski
utworzono
utworzono (edytowane)

Jak w temacie, szukam monitora w cenie około 1100zl, chciałbym aby był zakrzywiony i miał około 27 cali. Raczej nie mniej, 24 cale mam i jest za mały. Gram w wymagajace gry w FullHD na GTX970 więc 75 klatek to raczej max. Ewentualnie mogę troszkę dopłacić. Zależy mi na nasyconych kolorach.

 

Ten mi wpadł w oko Samsung . Co sądzicie?

 

Jaka jest różnica między free sync od amd a gsync od Nvidia?

Edytowane przez OskarOski

burybogus
komentarz
komentarz

Posiadam taki sam, tyle że 1ms i 144Hz, i od siebie polecam, dobre kolory, tylko zastanów się może nad większym niż 27 cali, bo ja popełniłem ten błąd i żałuję że nie wziąłem większego :D 

 

 

xLord Raydenx
komentarz
komentarz
25 minut temu, burybogus napisał:

Posiadam taki sam, tyle że 1ms i 144Hz, i od siebie polecam, dobre kolory, tylko zastanów się może nad większym niż 27 cali, bo ja popełniłem ten błąd i żałuję że nie wziąłem większego :D 

 

 

A jaki masz dokładnie model jeśli można wiedzieć ?

OskarOski
komentarz
komentarz (edytowane)
9 hours ago, burybogus said:

Posiadam taki sam, tyle że 1ms i 144Hz, i od siebie polecam, dobre kolory, tylko zastanów się może nad większym niż 27 cali, bo ja popełniłem ten błąd i żałuję że nie wziąłem większego :D 

 

 

Właśnie, dawaj model :D Niestety siedzę dość blisko, trochę małe mieszkanie :P Ja żałuję że, wziąłem S8 a nie S8+ :D Znam ten bół :P 

Edytowane przez OskarOski
Zółty99
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam.

Kupiłem LC27F390, więc praktycznie ten sam, o którym piszesz.

 

Właśnie odsyłam z powrotem do sklepu.

 

Powiem tak.

Nieco gram (np. w ME3) i monitor do grania nadaje się. Siedzę około 55-65cm od monitora.

Dla czytania za blisko, tzn. przy FullHd widać poxelozę. Jednak dobierając czcionki i zmniejszając ostrość dało się przy tej rozdzielczości powiedzmy w miarę ustawić monitor. Już miałem zostać zadowolonym użytkownikiem, obejrzałem film z wakacji nagrany wieczorem.

TRAGEDIA!

Monitor nie radzi sobie zupełnie z wyświetlaniem odcieni szarości. Domyślnie jest ustawiony na zwiększanie zaciemnienia z HDMI. Więc wszystkie cienie są... CZARNE. Jak przestawimy na Normal, wszystkie ciemne obszary, bliskie czarnego, stają się plamami. Sprawdzałem na innych filmach oraz zdjęciach. To samo. W grze też nieco jest to widoczne, ale podczas szybkiej akcji nie zwraca się na to uwagi. Jednak oglądanie w filmach ciemnych scen to tragedia!

Oczywiście próbowałem ustawić parametry monitora, jednak niewiele to dawało.

Co ciekawe, na moim starym tanim Benq z 2009 roku filmy wyglądają dużo lepiej. Ta sama plaża nie ma już plam/kwadratów z ciemniejszą zawartością.

Zobacz to:

https://www.youtube.com/watch?v=KsHHiWqgbw8

Dużo czarnego, na 0:25 w czarnych cieniach plamy, w cieniach na księżycu to samo. I na końcówce.

 

Samsung wciska chłam tym monitorem. Nie wiem, jak modele z wyższymi nr (27F5), ale już się zraziłem do tej firmy, jeśli chodzi o monitory.

Choć zakrzywienie przy 27 jest naprawdę dobrą sprawą. Lepiej ogarnia się ekran i lepsze wrażenie przy oglądaniu i grze, gdyby nie te "czernie".

 

Generalnie jeśli się jeszcze coś czyta na monitorze, choćby neta, to w FullHd max. 25" . 27" tylko 2560 x 1440 i na biurko za duży, gdy coś się czyta, z 0,5m, może z zakrzywionym ekranem nieco lepiej.

Edytowane przez Zółty99

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.