x-kom hosting

Podkręcanie procesora i5 6600k

MrSnajper
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie,

 

Usiadałem dzisiaj do podkręcania mojej i5 6600K na płycie AsRock Z170 Fatal1ty Gaming K4, póki co doszedłem do stanu, gdzie Cinbench przechodzi, temperatury sięgają max 65 st. Obecna konfiguracja:

KLIK

Na której osiągnąłem:

KLIK

 

Cinbench pokazał jakieś ~600cb(i tutaj moje pytanie, o tak niski wynik - w internecie widziałem, że przy podobnej konfiguracji pewien użytkownik osiągnął ponad 900cb, czym jest spowodowany taki wynik?)

 

Czy da się wydajniej? Przy CPU Ratio 4700 i napięciu 1.35mV system niestety nie wstaje, więc wnioskuję,  że 4.6 to max. Co zrobić, żeby było najwydajniej, a zarazem bezpiecznie? 

 

Odpalę jeszcze na czasie OCCT, żeby zobaczyć co to pokaże. 

 

Czy w ogóle nie zrobiłem jakiejś głupoty? Pierwszy raz podkręcałem procesor, proszę o wyrozumiałość ;)

 

Edit:

 

Cinbench okazał sie mało miarodajny. Podczas testowania OTTC przy 4.6 GHz i 1.33mV wyskoczył blue screen,  po podniesieniu napięcia do 1.35mV pokazał się error(?) nie potrafię niestety zinterpretować wykresów, które się przy nim wygenerowały. Niestety moje mrzonki o kręceniu procesora w okolice 4.7-4.8 muszą iść w odstawkę, póki co najstabilniej jest przy 4.5Ghz i 1.35mV, co sądzicie na ten temat?

Edytowane przez MrSnajper

539
komentarz
komentarz

Chyba trochę błądzisz i na dziś działasz nieco  po omacku.

Zleć to OC jakiemuś overclockerowi moze niech on się pobawi. Ja tez myślałem ze mój proc ma limit na 4.6 a okazało się to niezgodne z prawdą. U mnie należało podnieść limity zasilania i wszystko zaczęło działać.. Jak jest z Twoim konfigiem tego nie wiem.

Szukaj na forach dla Overclockerów, pytaj, czytaj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.