x-kom hosting

Szarpnięcie kablem mikrofonu - szum, zwarcie?

paweeelooo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam mały problem. Przez przypadek szarpnąłem nogą kabel od słuchawek podłączony do przedniego panelu. Na ts'ie dowiedziałem się że mnie nie słychać, tylko buczenie.

Włączyłem sobie nasłuchiwanie mikrofonu i cały czas tylko  buczenie, dźwięki różne ale głosu nic. Słuchawki na innym komputerze działają normalnie więc problem jest z komputerem.

Próbowałem podłączyć pod tylny panel, do płyty głównej ale jest to samo. Co dziwne, jak dotknę śrubki np. od zasilacza na tylnym panelu to dźwięk jest cicho. Jak puszczę to znowu głośno.

Problem jest tylko z mikrofonem bo słuchawki działają normalnie. Co mogło się stać? Czy przez to szarpnięcie kablem naderwałem jakiś kabel albo coś się styka z obudową i jest jakieś zwarcie?

Dodam też, że jak wyłączam komputer to przy nasłuchiwaniu mikrofonu dźwięk słyszę jeszcze jak na monitorze jest napis ZAMYKANIE (systemu).

 

Podłączyłem drugie słuchawki (ten sam model) i to samo. 

 

Dorzucam nagranie z mikrofonu.

rec_26s.mp3

Edytowane przez paweeelooo

szagus
komentarz
komentarz

Wyjaśnij proszę czy masz problem z mikrofonem czy z gniazdem. Czy mikrofon działa na innym urządzeniu? Czy inny mikrofon podpięty pod to gniazdo działa?

paweeelooo
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, szagus napisał:

Wyjaśnij proszę czy masz problem z mikrofonem czy z gniazdem. Czy mikrofon działa na innym urządzeniu? Czy inny mikrofon podpięty pod to gniazdo działa?

 

Pozwolę sobie zacytować to, co napisałem wcześniej:

 

"Słuchawki na innym komputerze działają normalnie więc problem jest z komputerem."

"Problem jest tylko z mikrofonem bo słuchawki działają normalnie."

"Podłączyłem drugie słuchawki (ten sam model) i to samo."

 

1. Problem jest z gniazdem.

2. Mikrofon działa na innym urządzeniu.

3. Inny mikrofon podpięty pod to gniazdo (przednie jak i tylne) nie działa.

 

I dalej się nasuwa pytanie: Czemu to buczenie reaguje na dotknięcie śrubki z tyłu panelu? Zwarcie?

Edytowane przez paweeelooo
paweeelooo
komentarz
komentarz

Ktoś coś ?

szagus
komentarz
komentarz
Cytuj

 

Pozwolę sobie zacytować to, co napisałem wcześniej:

 

"Słuchawki na innym komputerze działają normalnie więc problem jest z komputerem."

"Problem jest tylko z mikrofonem bo słuchawki działają normalnie."

"Podłączyłem drugie słuchawki (ten sam model) i to samo."

 

Słuchawki słuchawkami, a mikrofon mikrofonem. Nieważne.

 

Gniazdo mogło ulec uszkodzeniu podczas szarpnięcia. Pomimo podłączenia urządzenia pod tylny panel, przedni wciąż może powodować zakłócenia. Spróbuj odłączyć panel audio od płyty głównej, wewnątrz komputera. Sprawdź jak to będzie działało.

paweeelooo
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz rację. Odłączyłem przedni panel i podłączyłem słuchawki pod tylny i mikrofon działa.

 

I mam jeszcze jedno pytanie. Co może powodować zakłócenia? Jakieś kable się stykają ?

Edytowane przez paweeelooo
szagus
komentarz
komentarz

Mogło się coś uszkodzić wewnątrz gniazda np. ułamać jakiś metalowy element. Komputer "myśli", że mikrofon jest podpięty z przodu (bo element się styka z gniazdem) i zbiera dźwięk z tego kawałka metalu.

paweeelooo
komentarz
komentarz

No dobra, czyli wszystko wyjaśnione. Dzięki bardzo za odpowiedzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.