x-kom hosting

3400 - gry

tomasz30
utworzono
utworzono

Witam

Potrzebuje rady dotyczących zestawu komputerowego. Z góry dzięki za  pomoc :)

 

Informacje:

 

Kwota : ok.3400 zł

Aktualny monitor : HP w2207h

Przeznaczenie:  gry (Wiedzmin 3, Fifa 18 i inne duże tytuły AAA.)

System operacyjny: Nie potrzebny

Podkręcanie:  Nie będę się w to bawił, bo się nie znam

Elementy starego zestawu, które ewentualnie mogę użyć w nowym zestawie: Brak

Fajnie, jak by zestaw był przyszłościowy, czyli żebym miał możliwość łatwego upgradu w przyszłości bez konieczności wymiany połowy innych komponentów.

 

 

Dzięki za rade. Pozdrawiam

 

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Intel I5 8400

MSI Z370 PRO A

A-DATA 8 GB 3000 MHz CL16

Toshiba 1 TB 7200 RPM SATA 600

SilentiumPC Regnum RG4

SilentiumPC Vero L2 500W

Inno3D GTX 1060 6 GB

Razem 3446 zł

 

Zestaw wydajnym 6 rdzeniowym procesorem, płytą główną w formacie ATX oraz 8 GB wysoko taktowanych pamięci RAM z możliwością rozbudowy. HDD o pojemności 1 TB na dane. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory, filtry przeciw kurzowe oraz piwnice na zasilacz. Sam PSU posiada  okablowanie w oplocie oraz 2 letnią gwarancję door 2 door. Wydajny układ graficzny z dość przeciętnym oraz 3 letnią gwarancją producenta.

Złożenie zestawu jest za darmo.

tomasz30
komentarz
komentarz (edytowane)

Fajny zestaw, dzięki Youki. Jednak mam pytanie, bo na ich stronce  (Esc), są już gotowe zestawy. W których za niższą cenę, można mieć lepszą kartę graficzną. Nie wiem, jak z innymi podzespołami bo się nie znam za dużo. Ale jak to jest jak porównamy te zestawy?

 

Chodzi mi o zestaw za 3299zł:

Procesor: Intel Core i3-7100 3.9GHz
Płyta Główna: MSI intel H110
Pamięć: DDR4  8GB  2133MHz
Dysk Twardy: Seagate 1TB 32MB cache SATA600 7200rpm
Karta graficzna: GeForce GTX 1070 8GB DDR5 256bit
Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s
Karta dźwiękowa: 5.1
Zasilacz: Chieftec 600W
Obudowa: Tacens Gaming

Edytowane przez tomasz30
Youki
komentarz
komentarz

Daj sobie siana z gotowcami :)

Zresztą przecież w tym sklepie jak kupisz podzespoły to i tak Ci złożą zestaw za darmo w całość.

tomasz30
komentarz
komentarz

Youki mam problem, z tym zestawem. Kupiłem go na ESC.pl i przyszedł elegancko zapakowany. Ale teraz podłączyłem go i monitor kompletnie go nie widzi, brak sygnału, niezależnie czy użyje kabla HDMI czy  DVi . Stary komputer normalnie działa na tym monitorze i kablach, więc one nie są felerne. Do tego normalnie świecą się wszystkie diody w płycie głównej , ale wentylatory nie chodzą czy wiatrak na karcie graficznej... Czy to może być uszkodzona płyta główna?

Youki
komentarz
komentarz

Przewód od monitora podłączyłeś do karty graficznej czy płyty głównej?

tomasz30
komentarz
komentarz

Kabel VGA (wcześniej pomyliło mi się z kablem DVI), podłączyłem do płyty głównej. Natomiast Kabel HDMI do karty graficznej. Teraz czytałem trochę forum i w takich sytuacjach, często sugerowali użycie przejściówka DVi-VGA . To może być to? Jutro pojadę do sklepu i kupie, zobaczymy czy to coś da.

Youki
komentarz
komentarz

Jakie masz złącze w płycie głównej?

Musisz podłączyć przewód od kartę graficzną. Sam adapter DVI-VGA działać nie będzie, bo karta ma tylko cyfrowe złącza typu HDMI czy DVI-D. Potrzebujesz aktywny adapter HDMI-VGA.

 

tomasz30
komentarz
komentarz

Wcześniej błąd napisałem zarówno VGA jak kabel HDMi były podpięte do płyty głównej. Do karty graficznej nic nie podpinałem, bo nie mam kabla na wejścia które ta karta graficzna posiada .

Youki
komentarz
komentarz

No właśnie, musisz kupić aktywny adapter i podłączyć pod kartę graficzną.

Podłączając do płyty głównej dajesz do zrozumienia płycie, że chcesz korzystać z zintegrowanego układu graficznego, który jest wyłączony gdy masz dedykowany układ graficzny.

 

tomasz30
komentarz
komentarz

ok dzięki wielkie, mam nadzieje ze jutro kupie adapter i wszystko zacznie działać. Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.