x-kom hosting

Uszkodzony dysk twardy?

kkmkn
utworzono
utworzono

Dobry wieczór,

kwadrans temu mój pies zaplątał się w kable za komputerem i przewrócił go. Komputer był w obudowie, spadł bokiem na podłogę. Po tym incydencie, po włączeniu, system próbował uruchomić jakieś procesy naprawcze, ale chyba bezskutecznie. Komputer nie wykrywa dysku, a ten wydaje dźwięki, które nagrałem i podpinam jako załącznik.

Domyślam się, że to raczej koniec dysku, ale w jaki sposób mógł się on uszkodzić będąc zamkniętym, ośrubowanym, przymocowanym i w obudowie?
Czy można jakoś go naprawić wielkich kosztów czy lepiej kupić po prostu nowy?

ips-A0B6994E-2290-4095-9D46-028CBF072BFA.mp4

RaneMoro11
komentarz
komentarz

Dociśnij RAMY, możliwe, że któryś wypadł ze slotu.

bemol911
komentarz
komentarz

Komputer podczas upadku był włączony ? jeśli tak to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że dysk został uszkodzony.

kkmkn
komentarz
komentarz
5 minut temu, RaneMoro11 napisał:

Dociśnij RAMY, możliwe, że któryś wypadł ze slotu.

 

Docisnąłem te karty ram, w ogóle się nie ruszyły, a mimo to po włączeniu komputera dysk nagle został odnaleziony - razem ze wszystkimi danymi. 
Dziękuję za radę, ale zastanawiam się jaki związek ma ram z dyskiem twardym? Po upadku chciałem sprawdzić co tak hałasuje i to na pewno był dysk twardy. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie, dlatego pytam z ciekawości. :P

 

2 minuty temu, bemol911 napisał:

Komputer podczas upadku był włączony ? jeśli tak to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że dysk został uszkodzony.

 

Tak, był włączony. Dźwięki wydobywały się ewidentnie z dysku twardego, a mimo to dociśnięcie kart ram pomogło...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Możliwe, że to po prostu zbieg okoliczności. Ale sprawdź sobie teraz kondycję dysku twardego programem HDTune lub CrystalDiskInfo, możliwe że uległ uszkodzeniu i z biegiem czasu może zacząć tracić dane lub nagle przestać działać. Po przeprowadzeniu testów np. w HDTune, wklej nam tutaj dane S.M.A.R.T. oraz wynik skanowania z zakładki Health (zrób pełny skan, a nie szybki).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.