x-kom hosting

Komputer włącza się, ale nie przesyła obrazu do monitora, wiatraki ok

Radeit
utworzono
utworzono

Komputer nie przesyła obrazu do monitora. Włącza się. Nic nie pipczy podczas włączania. Wiatraczek procesora działa, ledy na płycie się świeca. Przycisk reset nie działa. Wszystkie części są nowe z morele. Nie ma zainstalowanego systemu. Klawiatura i myszka nie działają po włączeniu. Była wyjmowana bateria biosu na 10 minut. Podaję zdjęcia jak to wszystko podłączyłem.

Płyta MSI b350 gaming pro

Zasilacz silentiumpc vero l2

RAM adata 2400mhz 2x4gb

Procesor AMD ryzen 5 1500x

Grafika gtx 1050 Ti od MSI

Monitor Benq gw2270

Dysk Toshiba p300 1tbf7de224bb5538d1dd38a11d1f8c18fb7.jpg3549d6a7e461499e8b7537a3fdfc71c3.jpgb354e38df23df326aa25935232af4daa.jpge005cecc8ff629ae9b259da54db35c50.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to dodatkowe zasilanie do GPU jest podłączone.

Przewód od monitora oczywiście podłączyłeś do karty graficznej, nie płyty głównej?

Radeit
komentarz
komentarz

@Youki tak

Youki
komentarz
komentarz

Sam składałeś PC czy morele?
GPU jak i RAM dobrze do slotu dociśnięta?

Przewód od monitora podłączasz bezpośrednio czy poprzez jakiś adapter?
 

Radeit
komentarz
komentarz

Składałem sam. Wydaje mi się że dociśnięte. Wszystko klikało przy włożeniu. I tu nie wiem co robić. Może być tak że coś źle podłączyłem. Podłączone przez kabel DVI bez adaptera.

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Masz możlwość sprawdzić działanie z inną kartą graficzną lub poprzez podłączenie do innego złącza na GPU typu HDMI, DP?

Radeit
komentarz
komentarz

Nie mam innej kart graficznej. Mogę podłączyć kartę graficzną do starego komputera, tylko boje się że się spali przez zasilacz firmy krzak (500W). Mam tylko ten kabel DVI. Mógłbym dokupić jakiś hdmi lub display port. A kwestia podłączenia? Na pewno wszystko dobrze podpiąłem? Składam komputer właściwie pierwszy raz, ale nie jestem bardzo zielony. Jak trzeba to mogę zrobić też więcej zdjęć.

Youki
komentarz
komentarz
7 godzin temu, Radeit napisał:

A kwestia podłączenia?

Z tego co pokazałeś to wygląda, że tak

Koledzy, znajomi, nikt nie ma GPU?

Radeit
komentarz
komentarz



Z tego co pokazałeś to wygląda, że tak
Koledzy, znajomi, nikt nie ma GPU?


Ok, ok sprawdzę u kolegi
Radeit
komentarz
komentarz

@Youki
Nie wiem czy nie znalazłem problemu. Karta graficzna ma jeszcze jeden taki mały żółty plastik. Nie wiem jak to nazwać. Długie wejście pcie 16 i taki mały kwadracik żółty. A moja płyta b350 gaming pro nie ma slotu na to? Czy może być to przez to? Mam nadzieję że mnie zrozumiesz. 8b754f80de38823a740eea12075f3746.jpg

bemol911
komentarz
komentarz
32 minuty temu, Radeit napisał:

Karta graficzna ma jeszcze jeden taki mały żółty plastik. Nie wiem jak to nazwać. Długie wejście pcie 16 i taki mały kwadracik żółty. A moja płyta b350 gaming pro nie ma slotu na to? Czy może być to przez to? Mam nadzieję że mnie zrozumiesz.

 

To nic nie zmienia ten "żółty plastik" to tylko kawałek laminatu nie pełniący żadnej ważnej funkcji (ułatwia montaż karty". 

  • Super 1
Radeit
komentarz
komentarz

Meh, no to nie wiem co robić

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.