Krewka

Nie można zainstalować Windowsa, czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Mam laptopa z wgranym Windows 8 od nowości. Laptop zaczął mulić, więc przywróciłam go do ustawień fabrycznych i zainstalowałam system Windows 8.1 pro, przez brak klucza ciągle pojawiały mi się komunikaty, więc zainstalowałam Windows 8, klucz pobrał się z biosu i było ok. Po paru dniach laptop zaczął chodzić mega wolno, 100% użycia dysku (sprawdziłam HDTune i dysk zdrowy). Okazało się, że mam 2 Windowsy, bo tego Windows 8.1 pro musiało nie skasować. Chciałam ponownie przywrócić komputer do ustawień fabrycznych. Kliknęłam: całkowicie wyczyść dysk i na około 60 % wywala niebieski ekran z napisem: Komputer napotkał problem, użyj opcji zaawansowanych lub wyłącz komputer. Od tamtej pory nie mogę wejść w Windowsa, bo po odpaleniu pojawia się logo i potem czarny ekran. Próbowałam odpalić lapka z płyty z Windows 8, przy pierwszej próbie odpaliło instalkę Windowsa, ale w trakcie wywala błąd. Laptop startuje mi z płyty kiedy Secure Boot ustawię na Enabled, jednak w trakcie naprawy, odświeżania, czy jakiejkolwiek innej opcji wywala błąd (w załączniku zdjęcie). Może coś w biosie jest źle ustawione. Przesyłam zdjęcia w załącznikach i może ktoś wie o co chodzi, bo ja się męczę od 2 dni i bez rezultatów, a pomysły mi się skończyły.

20171012_154348.jpg

20171012_154442.jpg

20171012_162329.jpg

Edytowane przez Krewka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta