x-kom hosting

[~6000] Gry

Mr Felislav
utworzono
utworzono

Hej,

 

chcę złożyć komputer z przeznaczeniem przede wszystkim do gier - mam kilka komponentów na oku, lecz szukam rekomendacji jakie modele dokładnie wybrać + gdzie kupić zestaw - ceny bywają zarówno wyższe jak i niższe pomiędzy sklepami zależnie od komponentów.

 

  • Procesor: Intel i5-8400 - czy potrzebne mu dodatkowe chłodzenie?
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1080 Ti - jaki model? Chodzi o złoty środek pomiędzy ceną, dostępnością a wydajnością - ceny tych samych modeli rotują po 200-300 złotych pomiędzy sklepami. Zotac AMP! ?
  • Płyta główna: wszędzie kiepsko z dostępnością Z370 - sens czekać na jakiś konkretny model? Co wybrać?
  • Dysk: starczy jeden SSD 250GB - większość śmieci trzymam na zewnętrznym, gram w góra 1-2 tytuły jednocześnie.
  • Obudowa: zwykła, dostęp do obudowy mam jedynie z przodu/tyłu, okno niepotrzebne.
  • Napęd/karta sieciowa WiFi

 

Przykładowo złożyłem:

image.thumb.png.27beda6f22f0ccf4d1cb123e55c32647.png

 

Brakuje: płyty głównej, karty sieciowej. esc.pl wybrałem jedynie dlatego, że dużo osób go tutaj na forum wykorzystuje.

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Mr Felislav napisał:

zy potrzebne mu dodatkowe chłodzenie?

Jeśli zależy CI na ciszy to warto coś dokupić.

4 godziny temu, Mr Felislav napisał:

ą Z370 - sens czekać na jakiś konkretny model? Co wybrać

Wystarczy jakiś tańszy model pokroju MSI Z370 Pro czy Gigabyte Z370 HD3.

 

Ten RAM jest w jednej kostce, weź w dwóch

Zasilacz na Corsair RM650x z trybem pół-pasywnym i 10 letnią gwarancją. 

SSD na GoodRAM Iridium PRO 240 GB na trwalszych pamięciach MLC z 5 letnią gwarancją.

Wi-Fi to Asus PCE N10 i weź sobie jakiś cooler na CPU, przykładowo Fera 3

Mr Felislav
komentarz
komentarz

@Youki dzięki za sugestie!

 

Uzupełniona wersja:

image.thumb.png.bd504fb3d72787627b78f4f90c8a4e53.png

 

Czy coś warto by tu jeszcze zmienić?

 

Polecacie jakiś zestaw klawiatura + mysz z esc.pl?

Youki
komentarz
komentarz

Jest OK.

Klawiatura i mysz to już nie pomoge ;)

 

Mr Felislav
komentarz
komentarz (edytowane)

Update:

 

Zamówiłem zestaw z esc, ale niestety nie mają już dostępnego tego zasilacza...

 

Zaproponowano mi zmianę na takie opcje:

Zasilacz Corsair CX650M 650W 120mm Semi-Modular
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 750W Gold
Zasilacz XFX Black Edition XTR 750W Modular

 

Czy któraś z nich się sprawdzi? Czy lepiej zamówić tamten sam zasilacz z innego źródła, zakładając że poradzę sobie z jego samodzielną instalacją...?

 

Może jakaś inna opcja z oferty esc?

 

Dzięki!

Edytowane przez Mr Felislav
Mr Felislav
komentarz
komentarz (edytowane)

@Youki

 

Hej - dzięki. Czy wydajność tego będzie wystarczająca (kiedyś chciałbym wymienić procesor na Coffee Lake z odblokowanym mnożnikiem) - widzę, że ma on 550W, a poprzedni miał 650W?

 

Edit: Mam obawę o za małą moc w tym 550W - patrzyłem na wykresy poboru mocy podkręcanych i7 8 gen i karty i rozważam następujący zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-750w-p1-750b-befx-551118/ - co myślicie?

Edytowane przez Mr Felislav
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.