x-kom hosting

Po instalacji nowego systemu, gry się zawieszają i jest czarny ekran

rezams
utworzono
utworzono

Witam,

złożyłem prawie nowy komputer spec:

i5 8400

msi z370 a pro

kingston 16 gb ram ddr 4 

silentumPC modularny m2 gold 550w

ssd samsung

windows 8.1

 

karta graficzna ze starego zestawu, gtx 960. do miesiąca kupuje nową.

 

problem polega na tym że postawiłem nowy system, zainstalowałem sterowniki do karty graficznej, płyty, chipsetu

zaktualizowałem windows update i pobrałem gry takie jak battleee field 1, leaguee of legeends.

po około 30 min grania zwiesił mi siee obraz na czarno i  dzwiek sie wyłączył. w obydwóch grach to samo.

pobrałem program occt i poddałem obciazeniu procesor. Po 1h nic sie nie stało temp 69 *C.

Rozpocząłem test gpu na direct 11 i po sekundzie pisze :

"stopped user canceelled"

to samo w przypadku testu power supply.

Przy tescie gpu na direct 9, po sekundzie ekran sie wyłącza i pomaga tylko restart.

 

gpu na starym komputerze normalnie hula w tescie occt. Po 1h temperatura 78*C. Dlatego podejrzewam jakiś sterownik.

Przemieniłem zasilacz ze starego kompa thermaltake se modular 630w sprawny i dalej to samo, wiec to nie kwestia zasilacza

 

Czy ktoś mógły by mi pomóc ? Przeszukałem znaczą częsc internetu i nic.

pozdrawiam serdecznie

 

 

Edit:

Przy kolejnej próbie nie wyłączyło ekranu a wystąpił taki błąd:

fdfece4b3145dd65283e59dc4578f3a8.jpg

szubi8
komentarz
komentarz

Tak, na to wyglada. Sprobuj zainstalowac sterownik przez Menedzer Urzadzen, zamiast przez setup. Moze to rozwiaze twoj problem. 

Upewnij sie rowniez ze karta jest dobrze podlaczona i ze wszystko jest tak jak sie nalezy. 

rezams
komentarz
komentarz

Przez menedżer urządzeń?
Karta na pewno dobrze podłączona. 2 razy już ja przekładałem ze starego pc i tam normalnie działa.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

rezams
komentarz
komentarz

Czy ma ktoś jakiś pomysł?
Dlaczego w starym komputerze karta działa a w nowym jest problem?
Co mógłbym jeszcze sprawdzić?
Czy komputer musi oglądnąć jakiś serwisant?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.