x-kom hosting

I5 4200m skacząca i wysoka temp

bezimienny33
utworzono
utworzono

Witam.  Jak w temacie mam problem z I5 4200m laptop Lenovo z510 procek w spoczynku ma 58 st temp skacze na 44 czasem z 45 na 57 nie ma stałej temp jeśli gram w fife 17 np osiąga 78,  80 stopni wczoraj wymieniłem pastę przed i po jest to samo nie mam pomysłu co to może być proszę o pomoc. 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy laptop stoi na twardej, równej powierzchni, np. na biurku? Czy są jakieś problemy z jego wydajnością?

 

Laptopy generalnie często mają układy chłodzenia wyliczone "na styk" i mocno się nagrzewają. Możliwe, że warto będzie pomyśleć o zakupie podkładki chłodzącej.

bezimienny33
komentarz
komentarz

Stoi na biurku praktycznie zawsze nie duszę go w kocach itp problem pojawił się niedawno wcześniej grywałem na nim w w3 i temp GPU jak i CPU w stresie  nie przekraczała 70 st a teraz w spoczynku CPU ma 62 to dużo moim zdaniem,  wczoraj testowałem jak zachowuje się bez obudowy od spodu i CPU temp ok 58, 55 a GPU ok 35 st czyli ewidentnie CPU wini bo jak założę obudowę to grafika ma podobna temp bo nagrzewa się od proca wymieniłem jeszcze raz pastę myślałem że może dałem za dużo że może coś pominąłem nie dokręcilem ale sytuacja ta sama...  

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A jakiej pasty użyłeś?

lukasin
komentarz
komentarz
6 godzin temu, FrogsterPL napisał:

Możliwe, że warto będzie pomyśleć o zakupie podkładki chłodzącej.

Z doświadczenia niestety powiem, że te podkładki nie pomagają doraźnie. Masz jakieś lepsze doświadczenia z tym? Chętnie posłucham.

bezimienny33
komentarz
komentarz

Pasta to accura Heat absorber 8X Grey ale nie sądzę że to wina pasty przed wymiana było to samo 

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz
3 godziny temu, lukasin napisał:

Z doświadczenia niestety powiem, że te podkładki nie pomagają doraźnie. Masz jakieś lepsze doświadczenia z tym? Chętnie posłucham.

 

Osobistych niestety nie (korzystam głównie z PC, a mój stary laptop nie miał nigdy problemów z przegrzewaniem się), jedynie z lektury innych wątków wiem, że czasem takie podkładki potrafią sporo pomóc. Tyle tylko, że zależy to i od modelu komputera, i od modelu podkładki.

bezimienny33
komentarz
komentarz (edytowane)

Podkładki raczej wolałbym uniknąć tymbardziej że wcześniej lapek dawał radę nie było takich temperatur na CPU tymbardziej w spoczynku i tak  jak pisałem ta temperatura skacze w ułamku sekundy z 48 robi 58 i na odwrót. Wcześniej spotkałem się z czymś podobnym i w sumie wina leżała w procesach a dokładniej miałem uruchomione dwa procesy o nazwie (w przybliżeniu),,  xdhahdjdjdudhzj,, jak się okazało były to pewnego rodzaju wirusy podnoszące temp CPU automatycznie po wyłączeniu procesów temp spadała  do normy czyli ok 38 st w spoczynku znalazłem źródło tych plików usunalem i po problemie. Teraz problem jest podobny lecz podejrzanych plików w procesach brak.  Myślałem więc ze może pasta, wymieniłem lecz nie ma poprawy , może temp minimalne niższe ale to nie to.  

Edytowane przez bezimienny33

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.