x-kom hosting

[2000zł] Zakup nowego monitora, ale nie do dynamicznych gier

zweirzu
utworzono
utworzono

Witam.


Przymierzam się do zakupu nowego monitora.

Na chwilę obecną posiadam BenQ 2760 HS.

Specyfikacja komputera w sygnaturce.

Ważne info - nie planuję zakupu mocniejszej karty graficznej w najbliższym czasie, która mogłaby obsłużyć wypasione rozdzielczości itd.

 

Nowy monitor miałby służyć przede wszystkim do grania i oglądania filmów.

Nie gram w żadne strzelanki, CSy ani inne tytuły wymagające bardzo dużej precyzji i refleksu.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - przy zakupach planowałem kierować się przede wszystkim przekątną monitora i wstępnie chciałem kupić 32 calowy 60hz lecz ostatnio poczytałem o różnicach między 60hz a 144hz i zainteresowało mnie parę modeli 27 calowych, ale z większym odświeżaniem.

 

Jak już pisałem - nie gram w gry wymagające nadludzkiej celności i pewnej ręki - wręcz przeciwnie. Preferuję 'ślimakowate' gry ;)

Czy w takim przypadku warto w ogóle inwestować w 144hz czy wystarczy 60hz, ale o większej przekątnej który pozwoli siedzieć dalej od komputera?

Chodzi przede wszystkim o komfort użytkowania, aby oczy się nie męczyły.

Całe życie użytkowałem monitory 60hz, dlatego mam ciężki orzech do zgryzienia teraz.

I nie, nie chcę kupować telewizora o kosmicznej przekątnej, w moim przypadku kompletnie się nie opłaca. Musi być monitor do peceta :)

 

Jakby ktoś mógł mi doradzić byłbym zobowiązany!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.