x-kom hosting

Komputer do obróbki, montażu filmów i gier (4000-4500)

Supra
utworzono
utworzono

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu planuję już zakup nowego komputera od podstaw, dlatego też przychodzę tutaj z prośbą o pomoc w wyborze odpowiednich części, jak i również drugorzędnych peryferiów komputerowych.

Chciałbym żeby sam zestaw komputerowy zmieścił się w przedziale od 4000, do 4500 złotych, ogromnie zależy mi również na jak najszybszym jego zamówieniu, a jeśli chodzi natomiast o wszelkie peryferia w postaci monitora, klawiatury, myszki czy głośników, mam na nie przeznaczone osobne fundusze, lecz chciałbym zmieścić się z nimi w wąskim przedziale mniej więcej 1200 złotych.

Od razu należałoby uprzedzić, iż moja wiedza na temat składania komputerów, jak i również podkręcania części jest bardzo ograniczona, ale mimo to przeszukałem już wiele tematów na forach komputerowych i skontaktowałem się z kilkoma osobami, które posiadają wiedzę na ten temat w celu zdobycia jakiejkolwiek wiedzy, oraz złożenia kilku, bardzo orientacyjnych zestawów, które mogę zamieścić później w razie jakiejkolwiek potrzeby.

Jeśli chodzi o sam komputer, tak jak wspomniałem w nazwie tematu, służyłby mi on do obróbki wszelkich materiałów, renderowania filmów, oraz chyba przede wszystkim grania, dlatego najbardziej zależałoby mi na w miarę cichej pracy, oraz możliwie jak najwyższych wymaganiach graficznych w najnowszych produkcjach growych.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc z podjęciem wyboru, oraz wszelkie rady i wskazówki, serdecznie pozdrawiam.

MrAdrian976
komentarz
komentarz

https://www.morele.net/inventory/info/xaqGuX/

4493zł

 

Zestaw z wydajnym 4 rdzeniowym procesorem z możliwością podkręcania i

wydajną kartą graficzną.

Płyta główna posiada złącze M.2 pozwalające na podłączenie szybkiego dysku ssd. 8GB ramu (2x4GB) z możliwością rozbudowy o kolejnej 2 kości. Do tego zasilacz z certyfikatem 80 Plus Gold oraz 3 letnią gwarancją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

@MrAdrian976 To żart? Przecież ten zestaw nie ma kompletnie obecnie żadnego prawa bytu...

MrAdrian976
komentarz
komentarz

Złożył bym zestaw z coffee lake ale jest problem z jego dostępnością. Autor pisze "zależy mi również na jak najszybszym jego zamówieniu" więc musiał by poczekać aż procesory pojawią się na sklepowych półkach.

 

 

 

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

I5 8400 można kupić w kilku sklepach bez problemów.

Supra
komentarz
komentarz (edytowane)
8 godzin temu, Youki napisał:

I5 8400 można kupić w kilku sklepach bez problemów.

Zakładając, że udałoby mi się go dostać, byłby on zakładam stosunkowo lepszy, od tego podanego w zestawie i sprawowałby się dobrze z pozostałymi częściami.

Czy masz może jeszcze jakieś zastrzeżenia odnośnie wcześniej podanego zestawu?
 

8 godzin temu, MrAdrian976 napisał:

Złożył bym zestaw z coffee lake ale jest problem z jego dostępnością. Autor pisze "zależy mi również na jak najszybszym jego zamówieniu" więc musiał by poczekać aż procesory pojawią się na sklepowych półkach.

Tak jak jak wspominałem we wcześniejszym poście, moja wiedza na te tematy jest bardzo ograniczona, dlatego bardzo doceniam pomoc i wolę się również upewnić, czy gdybym zdecydował się odłożyć zakup na późniejszy czas, istnieje szansa na powrót dostępności lepszych części, czy chodziło tylko i wyłącznie o problem z dostępnością samego procesora przy składaniu zestawu?

Edytowane przez Supra
Youki
komentarz
komentarz
13 minut temu, Supra napisał:

się dobrze z pozostałymi częściami.

Płytę główną także trzeba zmienić pod 8400.

 

Najpierw powiedz w jakich konkretnie programach pracujesz?

MrAdrian976
komentarz
komentarz
Tak jak jak wspominałem we wcześniejszym poście, moja wiedza na te tematy jest bardzo ograniczona, dlatego bardzo doceniam pomoc i wolę się również upewnić, czy gdybym zdecydował się odłożyć zakup na późniejszy czas, istnieje szansa na powrót dostępności lepszych części, czy chodziło tylko i wyłącznie o problem z dostępnością samego procesora przy składaniu zestawu?

Procesory 8 generacji dopiero wyszły stąd ich mała dostępność. Radze ci poczekać pare tygodni aż będą dostępne.
Supra
komentarz
komentarz
35 minut temu, Youki napisał:

Najpierw powiedz w jakich konkretnie programach pracujesz?

Nie licząc drobnych programów graficznych do wykonania kilku prac, takich jak Gimp czy Photoshop, zazwyczaj poświęcam swój czas tworząc filmiki, nagrywając materiały przy użyciu Frapsa i wykorzystując Ulead Video Studio 11, czy też Adobe Premiere do montażu i obróbki.
 

18 minut temu, MrAdrian976 napisał:

Procesory 8 generacji dopiero wyszły stąd ich mała dostępność. Radze ci poczekać pare tygodni aż będą dostępne.

Całkowicie to rozumiem, problem polega na tym, iż czas działa delikatnie na moją niekorzyść, dlatego zależy mi na jak najszybszym zakupie odpowiednio dobrego sprzętu.

Youki
komentarz
komentarz

Intel I5 8400

MSI Z370 PRO A

A-DATA 16 GB 3000 MHz CL16

WD Blue 1 TB 7200 RPM SATA 600

SilentiumPC Regnum RG4

GoodRAM Iridium PRO 240 GB

SilentiumPC Fera 3

Corsair CX550M

Palit GTX 1060 6 GB JetStream

Razem 4528  zł

 

Zestaw wydajnym 6 rdzeniowym procesorem, płytą główną w formacie ATX oraz 16 GB wysoko taktowanych pamięci RAM z możliwością rozbudowy. HDD o pojemności 1 TB na dane oraz wydajnym SSD na system i programy objęty 5 letnią gwarancją producenta. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory, filtry przeciw kurzowe oraz piwnice na zasilacz. Sam PSU posiada  semi okablowanie w oplocie oraz 5 letnią gwarancję  Wydajny układ graficzny z cichyym, pół-pasywnym systemem chłodzenia oraz 3 letnią gwarancją producenta.

Złożenie zestawu jest za darmo.

Supra
komentarz
komentarz

Dziękuję serdecznie za pomoc w złożeniu zestawu komputerowego, chciałbym jeszcze jedynie poprosić o pomoc w wyborze odpowiedniego monitora, mniej więcej do 600 złotych.

Aktualnie zastanawiam się nad LG 24MP59G-P, ale chciałbym również poznać zdanie ludzi, którzy faktycznie się na tym znają i pomogą mi w wyborze.

Youki
komentarz
komentarz

W tej cenie popatrz na AOC i2481FHX.www.komputronik.pl/product/317884/aoc-i2481fxh.html

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.