x-kom hosting

Czy opłaca się inwestować w FX8350?

szeejdi
utworzono
utworzono

Witam,
Aktualnie posiadam komputer z mobo: Gigabyte 990X-Gaming Sli obsługujący AM3/AM3+. Mam w nią włożony procesor AMD Phenom II x4 955 i zastanawiam się nad jego wymianą na FX8350. Strasznie mi zależy na pograniu w Shadow of war. O ile moja karta 1050ti tej grze podoła, tak procesor raczej nie.
Proszę o opinie czy warto płacić ok 400zł za nowy/używany procesor.
Pozdrawiam

LoosenUp333
komentarz
komentarz

Lepiej na pewno będzie. Ale ja wolałbym chwilę zaoszczędzić i zmienić platformę na ryzena tylko wtedy niestety musiałbyś wymienić także płytę i ramy.

Youki
komentarz
komentarz
10 godzin temu, szeejdi napisał:

MD Phenom II x4 955 i zastanawiam się nad jego wymianą na FX8350

Niezbyt się opłaca.

  • 1 miesiąc później...
DzikiTERMINATOR
komentarz
komentarz

jak sie nie opłaca jak  ten proc juz od 300+ są na allegro a jest dużo mocniejszy od tego Phenoma, ja na twoim miejscu bym brał FXa jak nie masz kasy na cały zestaw(bez karty)

essu1993
komentarz
komentarz

FX bardzo fajny procesor w przystępnej cenie. U kumpla daje radę przy najnowszych tytułach typu Forza , assassin origin bf1 :)

cinomatic
komentarz
komentarz

Zdania są podzielone.

 

Realnie w granicach 400 zł można już kupić i5-4460 czy i5-4570 który w grach jest znacznie lepszy niż FX.

 

To się jednak wiąże że zmiana platformy czyli jeszcze płyty głównej. Znowu sprzedając Twoja płytę w tej samej cenie kupisz płytę na LGA1150. 

Więc ż kasa stratny nie będziesz.

 

 

Natomiast sam w sobie FX-8350 będzie napewno wydajniejszy niż ten Phenom i zrobi różnicę.

Wszystko tak naprawdę zależy od tego czy chce Ci się bawić s zmianę platformy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.