x-kom hosting

Windows, problemy z pamięcią

Adrianek1234
utworzono
utworzono

motherboard:  msi ms7732
gpu: amd radeon hd 7770
cpu: pentium g2030 
ram: 4gb ddr3
os: windows 10 64bit  (wcześniej win7 32bit)

Cześć. Ostatnio chciałem zagrać sobie w jakieś mmo (dokladnie TERA i BnS) ale nie wyszło bo po krótkiej chwili grania, wywalało mnie z gry do pulpitu i krzyczało o jakimś errorze z brakiem pamięci. Zapewne chodziło o RAM. Co dziwne, bo jeszcze pol roku temu mogłem spokojnie sobie pograć. Działo się to na Win7 32 bit. Pomyślałem zmienię Windowsa na jakiś nowocześniejszy model (win 10 pro 64bit dokladnie), może będzie lepiej. Otóż było tylko gorzej. Zrobił się ogólnie bałagan ze sterownikami, bo komputer jakoś dziwnie chodził. No ale ta kwestia mniej więcej ustała. Tylko że ilekroć próbuję teraz odpalić jakąś gre, wyskakują mi nadal komunikaty o braku pamięci. Multitasking nie wchodzi w gre, bo wszystko się krzaczy.
Wartość początkowa i końcowa w "pamięci wirtualnej" ustawiona jest na tą samą wartość.

Procek obsługuje systemy 64-bitowe.

Zgaduję że to wina małej ilości RAM? Chociaż wcześniej takich problemow nie miałem...  Czy jak dokupie dodatkowe 2 lub 4 GB to poczuję różnicę? (Obecnie jest wpięta jedna kość 4gb, drugi slot wolny)
 

Stery pobrane stąd: http://www.driverscape.com/manufacturers/msi/laptops-desktops/ms-7732/20583
Tylko nie wiem czy w odpowiedniej kolejności były zainstalowane.


PS. Błąd ten uniemożliwia mi zagranie w Blade&Soul, ale np. przy League of Legends błąd ten wyskakuje dopiero później, który jest tam gdzieś w tle, ale nie zamyka gry, tylko coś innego w zamian (np. Discorda)
 

bns.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż najpierw jak wygląda zużycie pamięci po restarcie PC'ta oraz pokaż liste z uruchomionymi programami.

Adrianek1234
komentarz
komentarz

Nie wiem czy o to dokładnie chodziło, ale prosze

forumPAMIEC.png

procesyFORUM.jpg

Youki
komentarz
komentarz

RAM warto by dokupić tak czy inaczej.

 

Adrianek1234
komentarz
komentarz

Wiem że warto, ale w czym tkwi problem tutaj? Nigdy z takim czymś się nie spotkałem. Może kość RAM jest uszkodzona czy coś?

Youki
komentarz
komentarz
22 godziny temu, Adrianek1234 napisał:

Może kość RAM jest uszkodzona czy coś?

Nie, jakby nie była stabilna to byś miał inne objawy.

 

Adrianek1234
komentarz
komentarz

A więc?

Youki
komentarz
komentarz

Dokup RAM ;)

 

Adrianek1234
komentarz
komentarz

Musi być dokładnie ten sam model co moja aktualna kość? I czy do tej 4GB mogę dokupić 2GB, czy musi byc koniecznie 4

Youki
komentarz
komentarz

Nie musi być ten sam model ani ta sama pojemność, ale 2 GB to szkoda kupować :)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.