x-kom hosting

Problem z pracą ram?

TheHmTh
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam pamieci ram Corsair Vengeance LPX 300mhz 15cl z pockiem ryzen5, niestety mase powstalo juz tych tematow i chcialem zapytac kogos czy w moim przypadku nie powinienem oddac tych pamieci na zwrot bo nie wiem nawet czy to one są problemem. Ogólnie mam problemy ze stabilnoscia calego komputera co zrzucilem wlasnie na pamieci. Ekran mi sie czasami wygasza czasami sie restartuje co rzadziej lecz podczas wlaczania gier sie zacinaja strasznie ze nie da sie nic zrobic nawet w menu czasami. a w sumie pierwsze 2/3 razy dalo sie jeszcze chociaz wejsc do gry. (wtedy dostaje informacje "dostep aplikacji do sprzetu graficznego zostal zablokowany") Pamieci ustawiaja sie same na 2133 mhz jakich ustawien bym nie zmienil nadal komputer nie pracuje w porzadku. Pomimo wartosci do ktorej udalo mi sie dojsc czyli 2800mhz pokazywane w programie cpuz lecz nadal pojawiaja sie takie problemy. Czy to na podkreconym procesorze czy nie. dodatkowo przy zmianie timingow nie ustawiaja one sie, caly czas sa na sztywno 1 15 15 15 15 36 co moze moze byc przyczyna? lecz te pamieci powinny na takiej pracowac... w programie aida64 extreme podczas testu cpu wszystko jest sprawne tak jak i gpu, natomiast przy ramie wyskakuje blad: hardware failure detected! Bardzo bym prosił o pomoc, byc moze to wina gpu? ale na starej platformie nic sie nie dzialo z nia lecz tutaj wystepowalo pare artefaktow itd. Za kilka dni ma mi przyjsc nowa. Co o tym sądzicie? dziękuje bardzo za kazda pomoc.

Ryzen 5 1600

MSI TOMAHAWK b350

hd 7850

ZASILACZ AEROCOOL VP-550 (550W) 80+

Edytowane przez TheHmTh

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny?

TheHmTh
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Youki napisał:

BIOS aktualny?

tak, najnowszy, myślałem moze nad wgraniem starszego? 

Youki
komentarz
komentarz

W które sloty masz teraz włożony RAM?

Pokaż ustawienia Memory z UEFI.

TheHmTh
komentarz
komentarz
11 minut temu, Youki napisał:

W które sloty masz teraz włożony RAM?

Pokaż ustawienia Memory z UEFI.

Kosci sa wlozone w mma2 wg zalecen.

podeslalem timingi. testowalem rozne taktowania o roznych napieciach, ani razu pozytywnego efektu nawet w polowie 

22425735_10209017495149092_316213481_o.jpg

Mały update. Winą jest ewidetnie pamięc, no chyba ze plyta moze miec problem z kanalem dual?? Ogolem 1 kosc wkreci sie i na 2933mhz za to 2 kosci udalo mi sie podkrecic na 2800 jendak przy jakich ustawieniach by to nie było to przy 2 kosciach wlozonych komputer pracuje niestabilnie. Jest w takim razie mozliwosc to skonfigurowac? Czy uszkodzona jest jedna z pamieci na której nawet nie startuje system i musze je wymienic?? (Przy 1 kosci zero bledow w programach oraz gryy chodza bdobrze!)

Youki
komentarz
komentarz

Ustaw sobie każdą kostke osobno i puść memtesta, potem sprawdź na kostkach razem zarówno na 2800 jak i na 2133 

www.forumpc.pl/tutorials/article/9-sprawdzenie-pamięci-ram-za-pomocą-programu-memtest86/

 

TheHmTh
komentarz
komentarz
23 godziny temu, Youki napisał:

Ustaw sobie każdą kostke osobno i puść memtesta, potem sprawdź na kostkach razem zarówno na 2800 jak i na 2133 

www.forumpc.pl/tutorials/article/9-sprawdzenie-pamięci-ram-za-pomocą-programu-memtest86/

 

Przy wlozonych obu kosciach nawet na standardowych ustawieniach gry w ogole sie nie odpalaja praktycznie, odrazu zwiechy + w windowsie wygaszanie ekranu itd. System stabilnie dziala jedynie na kosci a, na kosci b nawet system nie startuje. Jedna z tych kosci ustawilem teraz na ktorej akutalnie pracuje 2800mhz 1 16 18 18 18 36 1.4V. na kosci a zero bledów.

Youki
komentarz
komentarz

Memtesta puszczałeś?
 

TheHmTh
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Youki napisał:

Memtesta puszczałeś?
 

taak, na jednej kosci wyskoczyly 1 blad, pozniej 2  b ledy. Lecz to b ylo testowe odpalenie na niestabilnym systemie, od tamtego czasu ta kosc nawet nie uruchamia systemu. Druga kosc zero bledow zero problemow.

Youki
komentarz
komentarz

Raczej trzeba będzie korzystać z gwarancji.

 

TheHmTh
komentarz
komentarz
16 godzin temu, Youki napisał:

Raczej trzeba będzie korzystać z gwarancji.

 

Dziękuje bardzo za czas, pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.