x-kom hosting

Karta zintegrowana zmieniona na Ati Radeon 9200 + monitor ;/

przemorski
utworzono
utworzono

Witam. Oto mój problem: miałem kartę graficzną zintegrowaną Intel 82815 i kupiłem ostatnio Ati Radeona 9200 na PCI. Otóż czy ktoś wie, gdzie na płycie głównej Intel 82815 można wylączy kartę zintegrowaną? Ja się niestety nie doszukałem;/ W pewnym momencie wyłączałem wszystko z auto lub enabled na disabled a i tak po restarcie systemu karta działała. Postanowiłem w takim razie wyłąży kartęz poziomu windowsa. I tu jest problem. Gdy jąwyłączam to karta ATI działa, ale nie chce mi sięwłączy monitor. Wie ktoś może o co chodzi ? Czy musi by bezpośrednie połączenie kablem między monitorem a Radeonem ? Będę wdzięczny z pomoc.

tazman
komentarz
komentarz

integrated peripherals→Onboard VGA(Onboard Video) →DISABLED

przemorski
komentarz
komentarz

Nie mam takich zakładek : :| To inna częśc problemu: monitor się nie włącza, gdy wyłączę z poziomu windowsa Intela a mam podpiętego Radeona. Dodam tylko, że mam stary monitor marki Hivision'15 z lekko ;) wypukłym ekranem.

tazman
komentarz
komentarz

Jaką masz plytę główną ?

przemorski
komentarz
komentarz

Intel 82815E bądź EP

tazman
komentarz
komentarz

Zainstaluj everesta http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184 i podaj dokładny symbol, bo to co podałeś to chipset płyty

przemorski
komentarz
komentarz

Symbol: Southbridge 82801BA (ICH2)

wiejkucik
komentarz
komentarz

Nie próbowałeś poprostu we właściwościach obrazu przestawić na inną:)

tazman
komentarz
komentarz

To symbol Mostka południowego, everest zakładka komputer podsumowanie

przemorski
komentarz
komentarz

Hewlett Packard HP Board

tazman
komentarz
komentarz

To symbol Mostka południowego, everest zakładka komputer podsumowanie nazwa płyty głównej, to co podałeś to żenada, to nie jest to !

przemorski
komentarz
komentarz

Kurde no nie ma nic innego, tylko tyle mi pisze :cry: patrze tam gdzie mi wskazales :cry:

tazman
komentarz
komentarz

To zerknij na opakowanie po płycie, bądź opis jest na laminacie płyty

wiejkucik
komentarz
komentarz

Ewentualnie na naklejce

przemorski
komentarz
komentarz

Pisze tylko to co napisałem powyżej :|

tazman
komentarz
komentarz

Poszukaj w biosie takiej opcji integrated peripherals

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jak wejdziesz do BIOSu to najlepiej aparatem cyfrowym zrób fotkę ekranu, który się wtedy pojawia i wrzuć go na forum. Powiemy Ci, w który dział należy wejść. Wejdziesz, znowu zrobisz fotkę... I powiemy, co dalej. Gorzej, jak nie masz cyfrówki...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.