x-kom hosting

Czysty Windows 10 po zakupie laptopa.

sawto
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

 

Za 2-3 dni dotrze do mnie nowy laptop, który będzie miał wgrany już oryginalnie Windows 10 home. Jestem jednak uprzedzony do korzystania z systemu od tak, kiedy dostaję od producenta (ponoć instalują swoje śmieci), wolałbym więc zrobić format i wgrać czysty system. Tu rodzi się moje pytanie/prośba.

 

Wiem, że istnieje funkcja kompletnego resetu Windows 10, jednak nie jestem pewien czy ta funkcja przywraca Windowsa 10 do jego najmożliwiej czystej wersji. Wolałbym pobrać czysty Win 10 od Microsoft i wtedy go zainstalować.

 

Pytanie brzmi: Czy reset z poziomu systemu da identyczny efekt co w przypadku instalacji czystego Windowsa od Microsoftu? Czy jednak pojawią się dodatkowe "śmieci"?

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Myślę, że tych śmieci musisz się pozbyć ręcznie, wchodząc w programy w panelu sterowania. Daj zrzut ekranu z listy zainstalowanych programów, to doradzimy tobie co usunąć.

sawto
komentarz
komentarz

 Dziękuję za odpowiedź. Yhm rozumiem, czyli tak jak myślałem, śmieci by pozostały.

 

W sumie wolałbym jednak zainstalować Win 10 prosto od microsoftu, dysk będę miał ssd i hdd, system dałbym na ssd, a hdd podzielił sobie na partycję. No chyba że da się to zrobić z poziomu funkcji resetowania win 10.

 

Microsoft chyba umożliwia pobranie czystej kopii win 10 prawda? Nie wiem wtedy tylko jak z aktywacją. 

sawto
komentarz
komentarz

Ooo świetne !! Pytanie tylko czy pozwoli mi to na utworzenie partycji. Ale widzę że to narzędzie zezwala na pobrnie czystej kopii systemu. Czyli w porządku. 

 

Dziękuję za pomoc, jeśli miałbym jakieś problemy, napiszę jeszcze tutaj w temacie.

 

Pozdrawiam

sawto
komentarz
komentarz

Właśnie przyszedł do mnie laptop. Na szczęście zainstalowali mi system na ssd, HDD jest na dane.

 

Tutaj zrzut zainstalowanych programów. Zostawiam sobie na pewno predatorsense.

 

Proszę o poradę co mogę odinstalować.

Przechwytywanie.PNG

Youki
komentarz
komentarz

Praktycznie wszystko ;)

 

  • DriverSetupUtility
  • Acer Care
  • Acer Collection
  • Acer Configuration Manager
  • Acer QuickAcces
  • Acer UIEP
  • Asystent
  • Vulkan
  • Xpslit

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.