x-kom hosting

Komputer a Telewizor problem z kablem hdmi

Adrian27
utworzono
utworzono

Witam. Z góry przepraszam jeżeli wybrałem zły dział i proszę o możliwość przeniesienia jeżeli zaistniała by taka sytuacja. Mój problem dotyczy podłączenia komputera do telewizora. A mianowicie chcę podłączyć komputer pod mój telewizor. Mam kartę graficzną " NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB"  którą podłączyłem pod monitor przejściówką do kabla HDMI. I wszystko działa super. Ale mam też drugie wejść HDMI (już nie w karcie graficznej) Tylko na tylnim panelu komputera nad kartą graficzną. przez które chciałem podłączyć mój komputer do telewizora, lecz po wykonaniu tej czynności nic nie działa. Wybrałem poprawny port w telewizorze do jakiego podpiąłem kabel czyli HDMI3, ale komputer mimo tego nic nie wykrywa, a na telewizji jest tylko czarny ekran. Kabel ma około 3m długości i działa. Dziś sprawdzałem zamieniając z kablem którym mam podłączony monitor pod kartę graficzną. Posiadam Windows 10. Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc. :) 

Bish
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, Adrian27 napisał:

podłączyłem pod monitor przejściówką do kabla HDMI

Przejściówką jaką? Z czego na co ta przejściówka?

3 godziny temu, Adrian27 napisał:

Ale mam też drugie wejść HDMI (już nie w karcie graficznej) Tylko na tylnim panelu komputera nad kartą graficzną. przez które chciałem podłączyć mój komputer do telewizora, lecz po wykonaniu tej czynności nic nie działa.

No akurat tutaj bym się zdziwił jakby takie coś zadziałało, jak chcesz uzyskać obraz nie podłączając kabel pod kartę graficzną?

 

W moim GTX 1060 jest jeden HDMI, jeden DVI i 3x DisplayPort.

 

Musisz użyć adaptera z DVI na HDMI (cena około 20zł) lub DisplayPort na HDMI (cena około 50zł) i podłączyć go pod kartę graficzną.

Edytowane przez Bish
Adrian27
komentarz
komentarz (edytowane)

Okey, mam wszystko podpięte i działa fajnie, ale mam problem płynności i dzwięku. Mianowicie kursor myszki chodzi wolniej niż na ekranie monitora i są czasami zacięcia w grach czego nie było wcześniej jak grałem na samym monitorze a dźwięk odtwarzany jest na głośnikach komputera a nie telewizorze. Wie ktoś może jak rozwiązać te problemy ?

Edytowane przez Adrian27

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.