x-kom hosting

Problem z zamontowaniem wentylatora na procesor..:)

M-Gogas
utworzono
utworzono

Witam..

Mam maly problem.. kupilem ostatnio wentylator na procesor THERMALTAKE SILENT 775D CL-P0378 a teraz mam problem z jego zamontowaniem.. moj stry wentylator doprowadzal mnie do szalu bo byl za glosny. a teraz mam zryta psychike tym ze nie moge zamontowac nowego.

Stary wetylator byl przykrecony do plyty srobkami... a ten nowy ma jakies kosmiczne zaczepy ktore z opisu i wygladu sa calkiem latwe do zainstalowania.. ale problem polega na tym ze moja plyta glowna ma gwinty na srobki... i nie jest mozliwe wcisniecie tych zatrzaskow bo otwory sa za male...

moje pytanie brzmi: czy jest jakas mozliwosc zeby usunac te gwinty z plyty i zamontowac zatrzaski... czy poprostu jestem skazany na wentylatory montowane ze srobkami..

Pozdrawiam .....

NowakoV
komentarz
komentarz

Jaka to płyta i procesor? Może kupiłeś po prostu wiatrak na zły socket.

M-Gogas
komentarz
komentarz

Mam plyte na socken LGA775 i wiatrak tez kupilem na ten socket...procek - P4 DualCore 2,93GHZotwory pasuja idealnie... tylko ze mam te gwinty w plycie.. czy to sie da usunac? bo nie wiem... nie patrzylem na druga strone plyty jak one sa zamontowane.. bo nie chcialem rozkrecac calego komputera...Czy jest ktos w stanie mi pomoc .. :) prosze :D

  • 2 miesiące później...
kanok2
komentarz
komentarz

A nie odkręciłeś przypadkiem zaczepu, do którego powinieneś zaczepić cooler?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jeżeli dobrze rozumiem to chcesz wcisnąć te białe kołki od chłodzenia w płytę główną, tak? A trzeba je z tego co pamiętam podłożyć "od dołu" płyty, a dopiero potem na nich chłodzenie i całość spinają te czarne kołki. Tak to przynajmniej było w moim AC Freezer 7 Pro. Operacja ta wymaga niestety wyjęcia płyty głównej z obudowy. Jeśli źle zrozumiałem to przepraszam za zamieszanie ;)

EDIT: przeczytałem temat jeszcze raz i jeszcze inaczej zrozumiałem - może masz te "gwinty" od starego chłodzenia? Tak czy inaczej musisz wyjąć płytę z obudowy. Potem powinno być wszystko jasne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.