x-kom hosting

8gb ram 2133 mhz jaka kosc?

Szerlat
utworzono
utworzono

Witam aktualnie posiadam 8gb ram ddr4 2133 mhz od Samsunga , szczerze jakies gowienko ale z tego co na necie widze to bardzo drogie bo 350-400zl.

 

Mam 3 pytania:

 

1.Z jakiej firmy powinienem zamowic kosc 8gb ddr4 2133 mhz? - cena nie ma znaczenia zalezy mi na wydajnosci.

2. Czy mozna laczyc 2 rozne kosci od 2 roznych firm ale tyle obie kosci maja tyle samo mhz? czy bardziej sie oplaca kupic juz 2 te same i nowe [ bo tej 2 kosci nie ma sensu dokupowac do tego samsunga bo to jakiegos gowienko jest ] , nie moge nawet w pubga pograc bo mi wywala gre z wiadomoscia ze mam za malo pamieci ram...

3.Czy ilosc MHZ w grach ma znaczenie? np jesli kupie 2x8gb 2133 mhz albo czy gdy kupie 2x 8gb 3200 mhz [ poprawi to fpsy?] czy w grach to nie ma znaczenia.

 

 

Moja plyta glowna obsluguje max 2133 mhz , dlatego max tyle moge kupic.

Bish
komentarz
komentarz
54 minuty temu, Szerlat napisał:

2. Czy mozna laczyc 2 rozne kosci od 2 roznych firm ale tyle obie kosci maja tyle samo mhz? czy bardziej sie oplaca kupic juz 2 te same i nowe

Można łączyć kości różnych firm, byleby miały identyczne taktowanie. Jeżeli jedna kość ma 2133MHz a druga ma 1666MHz, to obydwie kości będą działać w 1666Mhz. Oczywiście muszą mieć ten sam DDR.

52 minuty temu, Szerlat napisał:

nie moge nawet w pubga pograc bo mi wywala gre z wiadomoscia ze mam za malo pamieci ram...

No to coś jest nie tak, bo powinna Ci gra działać. W PUBG różnica między 8 a 16GB RAMu to jedynie kilkanaście klatek.

54 minuty temu, Szerlat napisał:

3.Czy ilosc MHZ w grach ma znaczenie?

MHz mają zawsze znaczenie, ale prócz MHz masz jeszcze opóźnienia CL.

Godzinę temu, Szerlat napisał:

np jesli kupie 2x8gb 2133 mhz albo czy gdy kupie 2x 8gb 3200 mhz [ poprawi to fpsy?]

Kolosalnej różnicy nie będzie.

 

Poza tym wszystkim, to czy możesz użyć pamięci o taktowaniu 2133MHz czy 3200MHz to już zależy od Twojej płyty głównej.

 

A podsumowując, czy PUBG będzie chodził płynnie, zależy też od reszty sprzętu.

Szerlat
komentarz
komentarz
16 hours ago, Bish said:

Można łączyć kości różnych firm, byleby miały identyczne taktowanie. Jeżeli jedna kość ma 2133MHz a druga ma 1666MHz, to obydwie kości będą działać w 1666Mhz. Oczywiście muszą mieć ten sam DDR.

No to coś jest nie tak, bo powinna Ci gra działać. W PUBG różnica między 8 a 16GB RAMu to jedynie kilkanaście klatek.

MHz mają zawsze znaczenie, ale prócz MHz masz jeszcze opóźnienia CL.

Kolosalnej różnicy nie będzie.

 

Poza tym wszystkim, to czy możesz użyć pamięci o taktowaniu 2133MHz czy 3200MHz to już zależy od Twojej płyty głównej.

 

A podsumowując, czy PUBG będzie chodził płynnie, zależy też od reszty sprzętu.

 

Ok kolejna sprawa , moja plyta obsluguje max 2133 mhz ddr4.

 

Pytanie: Jeśli kupie kosc 2400mhz ddr4 i ją podłącze do komputera [ aktualnie mam jedna kosc 8 gb 2133 mhz ] , to teoretycznie ta kosc 2400mhz powinna spasc z moca do 2133mhz , czyli bedzie wtedy dzialac? czy beda problemy bo moja plyta bedzie ja widziala jako 2400 i nie obsluzy jej

Bish
komentarz
komentarz (edytowane)

Będzie działać, taktowanie zostanie obniżone do 2133MHz

Edytowane przez Bish
Szerlat
komentarz
komentarz
2 hours ago, Bish said:

Będzie działać, taktowanie zostanie obniżone do 2133MHz

ostatnie pytanko co do ramow , jesli zakupie 2x4b [8gb] 2400 mhz od corsaira czy cos w tym stylu i podlacze do plyty ktora obsluguje max 2133 mhz + w tej plycie sie znajduje 8gb 2133 mhz ddr4 , to czy nie bedzie zadnych problemow?

Youki
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Szerlat napisał:

8gb 2133 mhz ddr4 , to czy nie bedzie zadnych problemow?

Będzie działać, wszystkie kostki wtedy pracują na częstotliwości tej najwolniejszej.

 

Szerlat
komentarz
komentarz (edytowane)
On 03/10/2017 at 7:33 PM, Youki said:

Będzie działać, wszystkie kostki wtedy pracują na częstotliwości tej najwolniejszej.

 

 

On 03/10/2017 at 4:57 PM, Bish said:

Będzie działać, taktowanie zostanie obniżone do 2133MHz

 

Co myslicie o tej kosci?

https://www.maplin.co.uk/p/hypertec-8gb-1-x-8gb-ddr4-2133mhz-desktop-memory-a08zu

 

Pierwszy raz o niej slysze + chyba najdrozsza jaka widzialem z 8 gb ;D , moze byc? podobna wydajnosc do corsaira itp?

Edytowane przez Szerlat

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.