x-kom hosting

Przeniesienie systemu na dysk ssd

robimi
utworzono
utworzono

Witam , zakupiłem dzisiaj dysk ssd i chciałbym przenieść na niego system . W tym celu użyłem programu norhton ghost 15 i zrobiłem backup systemu na nowym dysku jednak nie wiem co dalej ?

dysl.jpg

FENZIGO
komentarz
komentarz

Backup to jedynie kopia zapasowa więc niewiele z tym fantem zrobisz ;) 

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/dyski-twarde/2016/12/nowy-dysk-ssd-i-migracja-systemu.aspx

Tutaj masz poradnik który pokazuje jak w miarę nieinwazyjny sposób przenieść system na dysk ssd.

Polecałbym czystą instalację jednak jeżeli chcesz system po prostu przenieść to nie mogę ci zabronić :) 

Po wykonaniu całej operacji musisz jedynie ustawić w biosie aby ten ssd był pierwszy w kolejności do bootowania inaczej albo system będzie się uruchamiał ciągle ze starego dysku albo z każdym uruchomieniem będziesz proszony o wybranie partycji z której chcesz zzbootować system. Dobrze byłoby również usunąć i sformatować partycję systemową ze starego dysku po udanej operacji a następnie przydzielić to miejsce do istniejącej partycji lub utworzyć nową.

robimi
komentarz
komentarz (edytowane)

Udało mi się przenieść tak jak w poradniku jednak znikła mi teraz całkiem partycja z komputera ,ta na której jest teraz windows i na partycji na której był windows nadal jest sporo plików , które się nie przeniosły ?


EDIT :

Udało mi się odnaleźć tą partycję , ona podmieniła się i teraz nazywa się Dysk c tak jak była ta wcześniejsza , jednak ta wcześniejsza jest nadał pełna i jest na niej dokładnie to samo , mogę ją sformatować ?

Edytowane przez robimi
FENZIGO
komentarz
komentarz

Najpierw spróbuj uruchomić system z dysku ssd jeżeli system uruchomił się poprawnie i nie brakuje ci żadnych plików które chciałeś przenieść ze starego dysku na ssd to starą partycję systemowa możesz bez obaw sformatować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.