x-kom hosting

Opaska antystatyczna

Cesash
utworzono
utworzono

Witam

Poszukuję pytania na nurtujące mnie pytania odnośnie w/w opaski antystatycznej.

Gdzie ja podpiąć? Dużo osób podaje do uziemienia w gniazdku/przedłużaczu inni że wystarczy przypiąć do obudowy.

Niweluje napięcie z całego ciała?

Czy taka sama opaska wystarcza do składania sprzętu bez lutowania?

FENZIGO
komentarz
komentarz

Ja opaskę mam razem z matą aktywną uziemioną pod którą jest podpięta jednak w warunkach "polowych" można ją podpiąć pod cokolwiek uziemionego (np bolec w gniazdku).

Niedawno sam byłem zmuszony przykleić końcówkę opaski  do kaloryfera ze względu na urwanie się końcówki ze złączką.

Opaska nie niweluje całkowicie możliwości wystąpienia wyładowania elektrycznego i nie daje 100% pewności jednak jest to już o wiele bezpieczniejsze niż chwytanie się za to bez zabezpieczeń.

Do składania sprzętu nie potrzebujesz nawet opaski pod warunkiem że zachowasz podstawowe środki ostrożności czyt. pozbycie się ładunków elektrostatycznych z ciała poprzez np. dotknięcie kaloryfera. Dodatkowo polecam ubranie możliwie najmniej elektryzujące się gdyż rozładowanie się na kaloryferze jest bezcelowe jeżeli naelektryzujesz się od nowa. :D

  

  • Super 1
Cesash
komentarz
komentarz
Ja opaskę mam razem z matą aktywną uziemioną pod którą jest podpięta jednak w warunkach "polowych" można ją podpiąć pod cokolwiek uziemionego (np bolec w gniazdku).
Niedawno sam byłem zmuszony przykleić końcówkę opaski  do kaloryfera ze względu na urwanie się końcówki ze złączką.
Opaska nie niweluje całkowicie możliwości wystąpienia wyładowania elektrycznego i nie daje 100% pewności jednak jest to już o wiele bezpieczniejsze niż chwytanie się za to bez zabezpieczeń.
Do składania sprzętu nie potrzebujesz nawet opaski pod warunkiem że zachowasz podstawowe środki ostrożności czyt. pozbycie się ładunków elektrostatycznych z ciała poprzez np. dotknięcie kaloryfera. Dodatkowo polecam ubranie możliwie najmniej elektryzujące się gdyż rozładowanie się na kaloryferze jest bezcelowe jeżeli naelektryzujesz się od nowa. default_biggrin.png
  
Dobrze rozumiem, samo podłączenie tego np do obudowy jest raczej mało skuteczne tak?
Działa dobrze po zwykłym przyklejeniu taśma do grzejnika?
FENZIGO
komentarz
komentarz

Działać działa, może to być cokolwiek co jest uziemione jednak takie prowizoryczne uziemienie jest dosyć niebezpieczne i należy uważać na to za co się chwytamy.

Należy pamiętać że uziemianie się "na stałe" jest wskazane przy pracy tylko i wyłącznie z urządzeniami odciętymi od wszelkiego źródła zasilania.

Jeżeli nie masz w domu dywanu i nie majsterkujesz ubrany w sweter to wystarczy zazwyczaj tylko dotknąć kaloryfera aby się "wyładować" i wyrównać potencjały.

Co do podpinania opaski do obudowy nigdy tego nie praktykowałem więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć na ten temat.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.