x-kom hosting

Zasilacz [150]

bartox7777
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam poszukuję zasilacza do 150 zł do:

CPU
    AMD Phenom II X4 940    37 °C
    Deneb 45nm Technology
RAM
    6,00GB Dual-Channel DDR2 @ 334MHz (5-5-5-15)
Motherboard
    Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-MA790X-UD4 (Socket M2)    34 °C
Graphics
    Acer X223HQ (1920x1080@60Hz)
    2047MB NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (CardExpert Technology)    30 °C
Storage
    232GB SAMSUNG HD250HJ ATA Device (SATA)    30 °C
    465GB Western Digital WDC WD5000AAKS-00A7B2 ATA Device (SATA)    36 °C

 

ATX - 24 piny, EPS 8 pinów, 2x ATA

Z góry dzięki za propozycje.

 

(btw. warto podkręcać CPU czy GPU w tym kompie?)

Edytowane przez bartox7777

Youki
komentarz
komentarz

A jakie masz chłodzenie na CPU, BOX?

 

  • Super 1
bartox7777
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, Youki napisał:

A jakie masz chłodzenie na CPU, BOX?

 

Pentagram freezone hp-120 AICu karakorum P7015

Edytowane przez bartox7777
Youki
komentarz
komentarz

Można coś kręcić.

GPU tak samo.

A zasilacz to przykładowo Vero L2 www.komputronik.pl/product/390111/silentiumpc-vero-l2-bronze-500w.html?utm_source=convertiser&utm_medium=affiliate&utm_campaign=affiliate

bartox7777
komentarz
komentarz (edytowane)
8 minut temu, Youki napisał:

Można coś kręcić.

GPU tak samo.

A zasilacz to przykładowo Vero L2 www.komputronik.pl/product/390111/silentiumpc-vero-l2-bronze-500w.html?utm_source=convertiser&utm_medium=affiliate&utm_campaign=affiliate

Nigdy nie miałem do czynienia z podkręcaniem i nie mam o tym zielonego pojęcia. Jakieś polecasz poradniki? Kurcze... drogi trochę ten zasilacz. Co myślisz o tym? https://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500w-0-761345-06485-9-632748/

Edytowane przez bartox7777
Youki
komentarz
komentarz

Vero za 179 zł dostaniesz. W zamian masz okablowanie w oplocie oraz gwarancje door 2 door względem Anteca.

 

bartox7777
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minut temu, Youki napisał:

Vero za 179 zł dostaniesz. W zamian masz okablowanie w oplocie oraz gwarancje door 2 door względem Anteca.

 

Ok. A wracając do tego podkręcania...?

Edytowane przez bartox7777
FENZIGO
komentarz
komentarz

Niedawno miałem do czynienia z podobnym sprzętem mianowicie:

Phenom 2 x4 945 Grzał się ale ostatecznie wykręcony do 3,5

Gtx 470 < Strasznie prądożerna karta

i zasilacz który to wszystko trzymał pod kontrolą to SmartSE 530w <Semi-modularna budowa i mimo że brakuje w nim oplotu to polecam bo naprawdę świetnie sobie radzi a jego koszt oscyluje w granicach 200zł

 

Podkręcanie tego procesora jest dziecinnie proste głównie ze względu na odblokowany mnożnik.

Tutaj masz pokazane co i jak wraz z rezultatami jakich możesz się spodziewać po podkręceniu:

http://www.tomshardware.com/reviews/phenom-ii-overclock,2267-5.html

Jeżeli angielski jest problemem mogę się przejść do znajomego który jest obecnie w posiadaniu tego komputera i zrobić kilka zdjęć ustawień w biosie abyś miał nieco jaśniejszy obraz tego jak to wygląda.

  • Super 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 2.10.2017 o 17:21, FENZIGO napisał:

Podkręcanie tego procesora jest dziecinnie proste głównie ze względu na odblokowany mnożnik.

 

Tak różowo niestety nie jest. Odblokowany mnożnik mają tylko modele Black Edition, a ani Phenom II X4 940, ani 945, nie występowały w takiej postaci (tzn. nie wiem jak ze zmianą mnożnika w dół, ale w górę się nie da). Jako Black Edition występowały: 955, 960T, 970, 975 i 980.

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/TYPE-Phenom II X4.html

 

Sam mam Phenoma II X4 955 BE, obecnie chodzi na 3,6 GHz bez problemu. Na pewno dałby radę więcej (chłodzenie by wystarczyło), ale nie potrzebowałem go tak "wkręcać".

Edytowane przez FrogsterPL
FENZIGO
komentarz
komentarz

@FrogsterPL

Może się to wydawać dziwne ale 940-stka mimo braku informacji jako miałaby to być wersja Black Edition ma w pełni odblokowany mnożnik.

Mnożnik daje się ustawić nie tylko w dół a po podniesieniu napięcia można bezproblemowo ustawić go nawet na 18.5 co daje 3.7ghz zaś po nieznacznym zwiększeniu częstotliwości udało mi się maksymalnie wycisnąć 3.81ghz jednak temperatura zbliżała się już do granicy 62^.

Ostatecznie procesor na chłodzeniu które sprezentowałem obecnemu właścicielowi pracuje na zegarze 3.4 nie przekraczając przy tym 55^ a kręcony był jedynie poprzez mnożnik.

9 godzin temu, FrogsterPL napisał:

(tzn. nie wiem jak ze zmianą mnożnika w dół, ale w górę się nie da)

Proszę nie straszyć że się nie da skoro się da i nie ma z tym najmniejszych problemów.

  • Dobra wypowiedź 1
bemol911
komentarz
komentarz

940 ma odblokowany mnożnik. 

  • Dobra wypowiedź 1
FENZIGO
komentarz
komentarz

Aby nie być gołosłownym:

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Przepraszam Panowie, mój błąd - ze zmęczenia źle zaznaczyłem filtry na cpu-world.com (zaznaczyłem nie tylko "unlocked", ale też Socket AM3, podczas gdy Phenom 940 jest na AM2/AM2+), w związku z czym mi go nie pokazało. Dzięki :)

 

Edytowane przez FrogsterPL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.