x-kom hosting

Przekierowywanie poczty mailowej - prośba o pomoc

czyszczenieBIK
utworzono
utworzono

Witam,

 

zastanawiam się jak rozwiązać pewien problem, być może będziecie mogli mi pomóc - o co gorąco proszę.

 

Korzystamy z Thunderbirda.

Domeny i pocztę mamy na serwerach "nazwa.pl"

Moim pracownicy będą wysyłać maila do kontrahentów, jednakże nie chcę, aby poczta z odpowiedzią od kontrahentów trafiała do nich z powrotem.

Można oczywiście ustawić "Odpowiedz do", ale jest to obarczone sporym ryzykiem, że ktoś zapomni, albo przez pomyłkę tego nie zrobi.

 

Myślałem nad różnymi rozwiązaniami, nic sensownego nie przychodzi mi do głowy.

Zrobiłem skrzynkę "docelową" na którą miały być wysyłane te maile - np. pracownik X - wysyła maila na skrzynkę firmową Y i ta skrzynka - ma ustawienia na serwerze, które przekierowują pocztę na wcześniej zdefiniowany na nazwie.pl adres mailowy, ale testy pokazują, że kontrahent - otrzymuje maila w którym nadawcą jest pracownik X - a nie skrzynka Y, zatem każda odpowiedź i tak trafia do pracownika X a nie na skrzynkę mailową Y.

 

Myślałem o stworzeniu nowego adresu mailowego, z którego wysyłany jest mail i w ustawieniach Thunderbirda zmienić port poczty przychodzącej, aby nie mogli tych maili odbierać - ale ponownie obarczone jest to ryzykiem, że pracownik przy wysyłaniu maila może nie zmienić siebie jako nadawcy na nowo zdefiniowaną skrzynkę nadawczą + Thunderbird cały czas w tle próbuje pobrać wiadomość.

 

Macie jakiś inny - lepszy pomysł?

Pozdrawiam serdecznie

Darek

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Rozumiem że serwer poczty jest w firmie nazwa.pl. Zaloguj się w panel administracyjny nazwa.pl i sprawdź dokładnie jakie masz opcje konfiguracji dla poczty, serwera pocztowego.

czyszczenieBIK
komentarz
komentarz

Witam,

 

tak, serwer jest na nazwa.pl - niestety konfiguracja poczty nie jest odpowiednia - tj. nie można przekierować poczty tak, by nadawcą przekierowywanej poczty był "adres pośredni". Dzwoniłem do nazwy - również nie wiedzą jak to zrobić.

 

Dziękuję za zainteresowanie.

 

pozdrawiam

Orzechowski Dariusz

szubi8
komentarz
komentarz

Jesli jest to windowsowy environment, sprobuj uzyc powershella albo jakiego narzedzia administracyjnego aby zmienic forwardingSMTPAddress. Moze to Ci pomoze? 

"Nazwa" powinna móc ustawic taka opcje aby przekierowywac takie maile jesli jestes administratorem domeny. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.