x-kom hosting

Opinie o IObit

Valcast
utworzono
utworzono

Witam, jak w tytule chciałbym poprosić was o opinię na temat tych programów: Advanced System Care, Driver Booster, Malware Fighter, IObit Uninstaller, Smart Defrag.

 

Czy opłaca się z nich korzystać, czy lepiej szukać jakiś alternatyw. Podobno mogą naśmiecić w systemie, lecz dowiaduję się o tym od postów sprzed kilku lat, więc może jednak coś się zmieniło przez ten okres czasu. (Mam Windows 10 Home)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

FENZIGO
komentarz
komentarz

Jedyną sensowną aplikacją z ich stajni jest Driver Booster(tylko dla osób które same nie radzą sobie z instalacją sterowników) i Smart Defrag który jest już coraz mniej użyteczny ze względu na niewystępującą już praktycznie fragmentację na nowszych dyskach/systemach. Każda z ich aplikacji ma jedną wspólną cechę, mianowicie wciska użytkownikowi zainstalowanie wszystkich naraz i jeżeli nie jest się zbyt ogarniętym użytkownikiem komputera to można złapać się na tym ze przy następnym uruchomieniu komputera zainstalowane dodatkowe aplikacje mogą przynieść efekt odmienny od zamierzonego i zamiast przyśpieszyć to spowolnią pracę naszego komputera.

Podsumowując:

Advanced System Care< Nie polecam! Nie posiada żadnej funkcji która rzeczywiście mogłaby zauważalnie wpłynąć na pracę komputera. Dodatkowo pracuje ciągle w tle wykradając zasoby naszego komputera. Alternatywą może być Ccleaner który jest o wiele prostszy w obsłudze i po instalacji nie namawia nas do instalacji żadnego niechcianego oprogramowania.

 

Driver Booster< Może być jednak należy uważać aby przypadkowo nie poinstalować proponowanych na każdym kroku dodatkowych aplikacji. Alternatywą może być SlimDrivers.

 

Malware Fighter< Nie korzystałem ale zapewne jak każda inna aplikacja tego producenta wciskać ci będzie cały pakiet dodatkowych aplikacji. Ze swojej strony mogę polecić Malwarebytes który radzi sobie z wykrywaniem potencjalnych jak i obecnych zagrożeń bardzo dobrze, posiada również przejrzysty interface co ułatwia korzystanie z niego.

 

IObit Uninstaller< Nie oferuje nic odkrywczego i jak każda poprzednia aplikacja wciska wszystkie pozostałe. Wcześniej wspomniany Ccleaner radzi sobie również z odinstalowywaniem i listowaniem zainstalowanych aplikacji/programów więc mogę go z czystym sumieniem polecić jako alternatywę dla tego czegoś.

 

Smart Defrag< Coś tam robi i robi to całkiem nieźle jednak tutaj również należy uważać na reklamy ich pozostałych produktów, poza tym nie mam zastrzeżeń a co więcej nawet go polecam. Wyłącz tylko autostart i działanie w tle alby niepotrzebnie nie obciążał dysku gdyż lubi skanować dysk w trakcie gry.

 

 

  • 1 rok później...
owerlord
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam! Z programamy, firmy IOBit stykam się od 4 lat. Pierwszy programem jaki został przezemnie używany był Advanced SystemCare 8. Miałem też AdwCleara więc w pewnej chwili odkryłem że Advanced SystemCare to jedynie, jeden wieki VIRUS. Nie dość że ma Adware (oprogramowanie reklamowe) to jeszcze dotego malware (złośliwe oprogramowanie). Ufałem mu więc nie przejmowałem się raportem Adwcleara. Niestety po pewnym czasie mój komputer zaczoł coraz bardziej zwalniać. Odinstalowałem go i tyle. Później jeszcze pojawiły się programy IOBit malware Fighter co w porównaniu do najlepszego Malwarebytes, można porównać do windows defender :/

Szczerzę? Nie polecam tej filmy ani żadnego z ich programów.

Czasami myślę że ta firma pracuję dla jakiś hackerów.

Jedyny taki program, który jest choć dobry i brak w nim virusów to Smart Defrag. Tak jak powiedział kolega z góry>>> Nie jest zły, ale dobry tez nie jest, zachęca tak samo do zainstalowania innych narzędzi OBit, a pozatym posiada programy. Lepiej zainstaluj Defraggler albo MyDefrag. Lepiej Defraggler , bo MyDefrag nie jest wspierany już ale ma lepszą defragmętację.

W skurcie:

Driver Booster- Polecałbym Easy Driver albo reczną instalację sterowników

Advanced SystemCare- Nie polecam żadnego programu do optymalizacja systemu (takiego głównego) bo to po prostu opiera się na sprzątaniu plików i zwalnianiu pamięci :/ Ale możesz zainstalowac  CCleaner.

Malware Fighter- MalwareBytes antimalware, świetny programik naprawdę polecam z AdwClear.

Unistaller- Lepiej weś sięgnij po Revo Uninstaler, jest świetny!

Smart Defrag- Jak już mówiłem możesz go używać ale polecałbym Defraggler albo MyDefrag

Pamiętaj im mniej programów tym lepiej ;)

Mam nadzieję że pomogłem, trzymaj się.

Edytowane przez owerlord

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.