x-kom hosting

Rozłączanie urządzeń podłączonych bezprzewodowo

RafDes
utworzono
utworzono

Witam. Problem opisany w temacie doskwiera mi już od dawna dopiero teraz postanowiłem się was w tej kwestii poradzić jako, że wraz z końcem roku do końca dobiega również moja umowa z dostawcą internetu (nie wiem czy jest to wina leżąca po stronie dostawcy czy routera). Na początku wszystko chodziło świetnie, internet w ogóle się nie wieszał, nie rozłączał. Dopiero po jakimś czasie doszło do tego, że niekiedy musiałem restartować router żeby móc połączyć telefon czy konsolę. Wymieniłem również router z jakiegoś D-Linka na TP-Link WL841N - to również nie pomogło. 

 

Czasem gdy próbuję połączyć telefon z Wifi i się nie udaje wyskakuje błąd połączenia z adresem IP, czasem na konsoli pojawia się błąd połączenia z serwerem DNS. Do tego dochodzi częste i regularne (zazwyczaj co godzinę, półtorej) wyrzucanie z Xbox Live. Czy jest to wina, która leży po stronie dostawcy internetowego? 

politolog
komentarz
komentarz
2 godziny temu, RafDes napisał:

Wymieniłem również router z jakiegoś D-Linka na TP-Link WL841N - to również nie pomogło. 

Jak nazywa się modem od twojego dostawcy internetowego ? Masz radiówkę , kablówkę ? 

RafDes
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, politolog napisał:

Jak nazywa się modem od twojego dostawcy internetowego ? Masz radiówkę , kablówkę ? 

 

Radiówka (w tym roku kończy mi się umowa i planowałem wziąć światłowód od tego samego dostawcy, ale znajomy ma podobny problem u tego samego dostawcy, że czasem rozłączy mu telefon). Dane o modemie idzie gdzieś sprawdzić czy muszę kontaktować się bezpośrednio z dostawcą?

Edytowane przez RafDes
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A jak postawisz kompa metr od routera to także rozłącza ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.