x-kom hosting

Brak Boot Option Asus R541N

merenu
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, dostałem nowego laptopa Asus R541N, chce na nim zainstlować Windows 7 64bit płyta czeka, ale po włączeniu laptopa pojawia się ekran bios, gdzie w zadkładce Bios Priority jest pusto, po wejsciu w dodatkowe opcje, zakładka Boot, mam tak samo pusto, możliwość zmiany Fast Boot (obecnie disable) i opcje delete boot option, Secure Boot wszystko wyłączone, Bios nie widzi ani DVDrom ani dysku SSD. Co może być nie tak, jakie opcjie jeszcze przestawić żeby bios zauważył dysk i dvdrom. Przyznam że tak dziwnej sytuacji jeszcze nie miałem że komputer nie wykrywa podzespołów.

Edytowane przez merenu

Youki
komentarz
komentarz

Jaki tam masz CPU, Pentiuma N4200?

Do tego modelu są sterowniki pod Windows 10 i tak tylko.

merenu
komentarz
komentarz

Czyli skazany na Win 10. Jak mus to mus, ale co z bootowaniem, wychowałem się na BIOSie, tam wszystko było proste.

Secure Boot - Wyłączone

Fast Boot - Wyłączone

 

Czy po wrzuceniu płyty z win 10 ją wykryje?

Youki
komentarz
komentarz

Z instalacją Windows 10 na ustawieniach domyślnych w BIOS'ie nie powinno być żadnych problemów.

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.