x-kom hosting

Temperatury

Gimino
utworzono
utworzono

Witam posiadam sprzęt

Intel i7 4790k

Gigabyte ga z87x-oc

Chłodzenie corsiar h100i v2

 

Jak wyżej mimo że ustawiam wentylatory na maks to mój procek na standardowych ustawieniach nie przechodzi testu occt.

Pytanie co jest nie tak?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Youki
komentarz
komentarz
37 minut temu, Gimino napisał:

przechodzi testu occt

Ale zatrzymuje z powodu osiągnięcia maksymalnych temperatur czy błędu, niestabilności?

CPU kręcony czy stock?

Gimino
komentarz
komentarz

Stock i wywala maks temp

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakiej użyłeś pasty termoprzewodzącej, ile oraz kiedy ją zmieniałeś?

Pompka pracuje w chłodzeniu/na ile ona pracuje?

Edytowane przez szynszyl1337
Gimino
komentarz
komentarz

Pompka pracuje na maks możliwości pastę mam narazie stok z chłodzenia. Ale aż tak słaba jest?
Ps mam zakupioną grizzly kyronauht ale brak czasu na zmianę

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

szynszyl1337
komentarz
komentarz

A może leży Ci gdzieś box/inne chłodzenie żeby sprawdzić czy z Corsairem H100v2 jest wszystko w porządku?

Gimino
komentarz
komentarz

Wcześniej przed był thermalright macho rev.b I było wszystko spoko. Mam spartana pro tylko w zapasie. Ale temp ogólnie podczas użytkowania są spoko ale podczas testów skacze tylko drastycznie temp jednego rdzenia nigdy wszystkich

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Jednego i tego samego, czy losowo?

Może winowajcą jest źle rozprowadzona pasta, albo pasta pod IHS jest źle rozprowadzona.

A który z testów włączasz w OCCT?

Gimino
komentarz
komentarz

Pasta zmieniona na grizzly temp spadły ale to nie zmienia postaci że rdzeń 0 w każdym teście, lub w każdym programie hwinfo itp ma dziwne skoki temperatury. Podczas testów temp reszty rdzeni dochodzą do 70-80 stopni a rdzeń 0 osiąga kosmiczne temp 90-100. Więc coś tu jest nie tak

 

 

 

 

 

 

539
komentarz
komentarz

Oj Panowie. Rożnica w haswellach 10 stopni między najgorętszym a najzimniejszym rdzeniem nie jest niczym nadzwyczajnym. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę testy syntetyczne.

Oryginalny, niemodyfikowany haswell moze posiadać nierówności na IHS, takie same nierówności moze posiadać blok chłodzenia.

Mój i74790K przed modyfikacjami tez nie należał do chłodnych CPU. Dziś CPU chłodzony jest na goły rdzeń, z pominięciem IHS za pośrednictwem AIO Kraken x61.

Zdecydowałem się na takie zabieg moda ze względu na to , iż mój cep osiągał wysokie temperatury pracy po podkręceniu, przed kręceniem tez do chłodnych nie należał.

Udało mi się zbić temperatury i podkręcić procesor. Nie zachęcam do modowania CPU jedynie informuje, na co zdecydowałem się osobiście.

Mimo , iż teraz mam cpu bez IHS różnica temperatur między rdzeniami tez potrafi sięgnąć 8-10 stopni. Czy to wina bloku krakena/? nie wiem, jakoś z tym żyję. Może więc to sama specyfikacja procesora sprawia , iż jest właśnie tak??? Jako żywy dowód screen z OCCT gdzie rdzenie nie idą z temperaturami równo jak po sznurku :) 

Ja widać VID ustawiony na 1.308V co daje Vcore 1.332V, więc nie mało jak na tą generacje procesorów. W grach na tych taktach AIO trzyma tempy 60 -65 stopni za wyjątkiem BF1 multi gdzie zdarza się 68 a nawet 70+ stopni w cieplejsze dni. jednak wciąż są to temperatury , który nie wzbudzają we mnie szczególnej chęci do wymiany chłodzenia na wydajniejsze.

Na custom LC przyjdzie czas ze zmianą konfigu. Niestety ale wchodząc na 4.8 i 4.9 potrzebuje wyższego Vcore i Kraken przestaje sobie dawać z takimi taktami radę. Co prawda w BF1 grając na  4.9 z Vcore powyżej 1.4V  nie osiągałem więcej jak 80 stopni, jednak chłodzenie potrzebuje wtedy wentyli odkręconych powyżej 1200RPM a to już rodzi szum.

Na co dzień z 4.7 moje wentyle na Krakenie pracują na poziomie 850 RPM. Cisza i spokój, więc AIO się sprawdza :)

 

Bez nazwy-1.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.