x-kom hosting

Nie mogę skasować plików przez Autoruns

flubert
utworzono
utworzono

Mam Windows 10 Pro 1703 kompilacja 15063.608. Używam programu Autoruns. Jakiś czas temu w zakładce KnownDLLs pojawiły się nieistniejące pliki zaznaczone na żółto. Gdy próbuję je odznaczyć lub usunąć pojawia się info o odmowie dostępu. Załączam zdjęcia. Dodam, że mam jedno konto (grupa Administrator), loguję bez hasła, jest też czynne systemowe konto Administrator. Proszę o info lub radę co można z tym zrobić lub jaka może być przyczyna odmowy dostępu. Dodam też, że problem dotyczy tylko tych plików, inne - pokazane jako nieistniejące na żółto - odznaczam i usuwam bez problemu.
Pozdrawiam

Knowdll01.png

Knowdll02.png

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Katalog SysWOW64 służy do przechowywania plików 32 bitowych i w zasadzie te pliki powinny się tam znajdować.

"WOW64 to podsystem, pozwalający na uruchamianie 32-bitowych aplikacji w istniejącym środowisku 64-bitowego systemu operacyjnego".

Pewnie dlatego masz trudności z ich usuwaniem (wiem, że ich nie ma), bo to część systemu operacyjnego.

Można to spróbować naprawić CCclenerem albo podobnym programem a jak nie to uruchomić Windows w trybie awaryjnym i wtedy uruchomić autoruns.

flubert
komentarz
komentarz

Dzięki za informację

flubert
komentarz
komentarz

Już OK, uruchomiłem system w trybie awaryjnym i Autoruns usunął te nieistniejące pliki. Po restarcie także ich nie widać już w Autoruns a system pracuje normalnie. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.